Reklama
Loading...
Reklama

Talent, do kterého se vkládaly velké naděje. Jan Kliment zazářil na ME jednadvacítek v roce 2015 a jako slibný mladíček putoval do německého Stuttgartu. Střelný prach mu však zvlhnul a střílení gólů se zaseklo. Teplé moravské podnebí ovšem šestadvacetiletému Klimentovi přeje a jeho prach se začíná znovu žhavit. Bude právě on tím útočníkem, kterého Slovácko nutně potřebuje?

Z neslavné německé štace se rodák z Jihlavy vydal do chladného Dánska. Brondby IF si jej vzalo v roce 2016 na hostování a věřilo, že český forvard v sobě znovu najde kvality, které z něj čišely před německým angažmá. To se ovšem stalo jen částečně.

Kliment za dvě sezóny v dánské lize nastřílel v 46 zápasech jen 10 gólů. Nedá se pochybovat o tom, že se od něj rozhodně čekalo více. Pak si v dubnu 2018 vážně zranil vazy v levém koleni a následovala rekonvalescence trvající 15 měsíců. Do soutěžního utkání se vrátil až v srpnu 2019 za béčko Stuttgartu. Pak ale přišla pro Klimenta nová šance.

Morava volá!

O jeho návrat do domoviny začalo usilovat Slovácko. Klub z Uherského Hradiště viděl v utichlé naději českého fotbalu stále dřímající potenciál a přivedl Klimenta jako volného hráče do svých řad.

Jenže co osud nechtěl, Klimentovi se smůla znovu přilepila na paty. Nebo přesněji opět na koleno a kvůli tomu si v první sezóně na stadionu Miroslava Valenty zahrál jen třikrát.

Teď už je ovšem útočník Slovácka fit, v dobré kondici a co víc, ukončil gólový půst. Nastoupil do všech přípravných zápasů a vstřelil 3 branky. Koleno zatím drží a s každou další odehranou minutkou působí Kliment na hřišti stále jistěji.

“Střelecká forma snad začala. Jsem rád, že jsem po dlouhé době vstřelil 2 góly a doufám, že to tak bude pokračovat. Zdraví zatím drží, přežil jsem první dva týdny přípravy, což jsem minule nepřežil a musím říct, že se cítím dobře,” komentoval jihlavský odchovanec po zápase se Zlatými Moravcemi pro klubový kanál.

Očekávání jsou na místě

Do začátku ligy zbývají necelé dva týdny a uherskohradišťský klub má vysoké ambice. Skvěle rozjetou sezónu si, v nedávno ukončeném ročníku, zkazili až v samotném závěru.

Je bezesporu jasné, že chladnokrevný útočník schopný nastřílet dvouciferný počet gólů za sezónu je přesně to, co Slovácku k dosažení většího úspěchu chybí.

Kliment se zatím jeví, že se právě tímto útočníkem může stát. Přípravu má rozjetou skvěle. Dokáže nabytou formu převést do ostrých ligových klání?

Související články:

Reklama