Reklama
Loading...
Reklama

Ze sedmi zápasů nastoupil do každého z nich, odehrál plnou porci minut a ani jednou nebyl střídán. Ne, to nejsou čísla žádného starého mazáka ale sedmnáctiletého Adama Čičovského. Nejmladší hráč Fortuna národní ligy je nečekaným tahounem Ústí nad Labem.

Zázračné dítě ústeckého fotbalu nevynechalo v této sezóně jedinou ligovou minutu a dokázalo si připsat dva góly. Ten první, premiérový v dospělém fotbale, vstřelil proti Chrudimi v 5. kole F:NL.

Jeho druhý zářez měl dokonce vítěznou nálepku. V derby proti Žižkovu rozhodl o výhře 2:1 svým přiťuknutím míče do sítě po přihrávce od Václava Proška.

“Byl to cenný gól. Jsem rád, že moje trefa pomohla týmu a vyhráli jsme. Byl jsem ve správný čas na správném místě a po krásné přihrávce Václava Proška jsem jen uklidil míč za brankovou čáru,“ uvedl Čičovský v rozhovoru pro klubový web.

Trenéru Jiřímu Jarošíkovi dělá forma jeho nejmladšího svěřence určitě radost. Ústí se totiž aktuálně nachází na třetím místě naší druhé nejvyšší soutěže a na lídra tabulky z Hradce Králové ztrácí pouhé dva body.

Německá škola

Nejspíše si někteří říkáte, kde se tento talentovaný klučina vzal a proč o něm nešlo slyšet dříve. Odpověď leží u našeho západního souseda. Čičovský byl sice vychován ústeckým klubem, opravdovou fotbalovou školou si však prošel v Německu.

“Od kategorie U15 jsem byl na tři roky v drážďanském Dynamu, kde jsem byl na internátu se současným spoluhráčem Vasilem Kušejem. Jsme dobří kamarádi. Před rokem jsem se vrátil do U19 zpět na sever Čech, v základní sestavě bych pravděpodobně v Německu neměl jisté místo,” vysvětluje svůj návrat.

Jisté je to, že Drážďany daly Čičovskému hodně. Dokázaly mladému šikulovi pomoct s určením své pozici na hřišti. Do kategorie U15 totiž nastupoval do zápasů jako hrotový útočník. Od začátku působení v Německu však nehraje jinde než na středu zálohy.

„Působení v německém fotbalovém klubu mi podle mého názoru hodně usnadnilo přechod do dospělého fotbalu, tamní kluci mají úplně jiný přístup než v České republice. Tréninky jsou vedeny na jiné bázi, hodně mi toto angažmá pomohlo. Jsem rád, že to mám za sebou, dostal se do mě německý fotbal.”

Reprezentace a přestup výš?

Svými výkony si sedmnáctiletý středopolař bezpochyby získal pozornost mnoha lidí. Mezi ně určitě patří trenéři mládežnických týmů reprezentace. Čičovský ještě do nároďáku nenakoukl.

“Pozvánku do žádné mládežnické reprezentace jsem neobdržel, ani to pro mě není důležité. Chci hrát nyní v ústeckém klubu, podávat kvalitní výkony.”

Pokud však bude nadále pokračovat s výkony, které pravidelně předvádí, pozvánka přijde brzy. Stejně tak může přijít zájem z prvoligových klubů, které si nebudou chtít nechat hráče s takovým příslibem proklouznout mezi prsty. Nad budoucností fotbalové naděje Ústí ale zatím visí otazník.

“Když budu pokračovat ve studiu na vysoké škole, mohl by ze mě být stavební inženýr, nyní studuji pozemní stavitelství. Výuku musím dohánět odpoledne, dopoledne na online vyučování kvůli tréninkům nemohu,” popisuje svůj běžný den student třetího ročníku ústecké stavební průmyslové školy.

Vzdělání je rozhodně důležité a pokud Čičovského baví, co studuje o to líp. Stejně tak ovšem baví Čičovský svými schopnostmi ústecké fanoušky a buduje si jméno, které začíná zajímat širokou fotbalovou veřejnost.

Nejmladší hráč druhé ligy má tak vše před sebou.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama