Reklama
Loading...
Reklama

Nová výzva nebo jen další štace na cestě k vyhoření? Tuto otázku si klade mnoho fanoušků po přestupu, který se udál na Slovensku. SKF Sereď totiž posílil 34letý uruguayský obránce Álvaro Pereira. Ano, ten Pereira, který hrál za Porto, Inter Milán či Sao Paulo. 83 zápasů v uruguayské repre. To všechno jsou úspěchy, kterými se Álvaro Pereira může pyšnit. Je však ale vše tak růžové, jak se zdá?

Tak velké jméno jako Álvaro Pereira se snad ve slovenské lize nikdy neobjevilo. Pokud jste zarytý fotbalový fanoušek, jistě si ho pamatujete z Mistrovství Světa z roku 2010 i 2014. Kromě toho vyhrál i Copa América a Evropskou ligu s Portem. Kromě toho, že je však po celém světě známý, bude se od něj očekávat mnoho. V posledních letech jeho kariéra dospěla spíše k úpadku a podle toho to také vypadá. Po štacích v Portu, Interu a Sao Paulu přišlo období neúspěchu. Vystřídal týmy jako Getafe, Estudiantes či Nacional, ale nikde se nechytil. Jeho posledním zaměstnavatelem bylo paraguayské River Plate. Nechci roznášet špatné zprávy, ale myslím, že by se musel stát zázrak, aby se Pereira představil v dobrém světle a celé lize vytřel zrak.

Za mě osobně si myslím, že až čas ukáže, jak dobrý to byl z pohledu Sereďe tah. Ale pokud si vezmeme fakta, Pereira už je těžce za zenitem a musel by se sakra zvednout, aby s tím něco udělal. Posledních 5 let doslova stagnuje a nevidím v něm posílení mužstva. Jistě, marketingově je to tah na bránu, ale fotbalově si nejsem jistý, zda-li má co nabídnout. Ale třeba se pletu a vlétne do slovenské ligy jako uragán. Na třeba se však nehraje a tak je to jen na něm, co nám všem ukáže. Jedná se o jeho z posledních angažmá, bylo by skvělé sledovat jeho restart. Co myslíte, povede se mu znovu najít formu nebo už je za zenitem?

Související články:

Reklama