Reklama
Loading...
Reklama

To, o čem několik měsíců nikdo nepochyboval, se stalo realitou. Slavia Praha slaví třetí mistrovský titul v řadě a potvrdila svou českou fotbalovou dominanci. Razítko na její titul dal její nenáviděný rival z Letné díky své ztrátě v Liberci. Trenér Trpišovský mluvil i o dalších cílech Slavie pro závěr této sezony. Jeho myšlenky se však jistě ubírají i do následujícího ročníku. Již teď si všichni slávisté pro něj kladou cíle. Ty základní se jeví jako celkem jasné.

Obhajoba titulu

Slavii dnes všichni musí brát jako jasného vládce českého fotbalu. Mistrovský titul si zajistila čtyři kola před koncem, přičemž druhý Jablonec na ni ztrácí šestnáct bodů. Těmito čísly Slavia předčí Spartu devadesátých let, které dokázali “Sešívaní” pouze jednou vzít mistrovský titul, přičemž se u nich stále výrazněji objevoval cejch “věčně druhých”. Slávistickou bezradnost později umocňoval prokletý strahovský azyl. V myšlenkách slávistů dnes neexistuje alternativa za mistrovský titul. Při pohledu na současnou ligovou tabulku se Slavie všem soupeřům ztrácí v husté mlze. Jiný než zlatý závěr příštího ročníku si Slavia připouštět nebude.

Postup do Ligy mistrů

Patrně jedinou kaňkou na slávistické dominanci v této sezoně je neúspěch v boji o účast v Lize mistrů. Stopku v cestě do elitní evropské klubové soutěže ji vystavil dánský Midtjylland. Fanoušci mají možná ještě dnes v paměti opakovanou penaltu v dánské odvetě. O vyhodnocení situace se tehdy vedly různé spekulace, ale v historii zůstane navždy zapsána především slávistická porážka a nutnost spokojenosti s Evropskou ligou, kde Pražané sehráli důstojný part. Účast v Lize mistrů však představuje jistou prestiž a všem je jasná rostoucí fanouškovská chuť.

Připravenost na případné odchody

Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík v rozhovoru pro Seznam Zprávy otevřeně mluvil o zajímavých nabídkách zájemců o služby slávistických hvězd v zahraničních destinacích. Mezi řádky šlo vypozorovat, že počítá s dalším zajímavým transferem. Padala jména jako Ondřej Kolář, Abdallah Sima, Nicolae Stanciu či Peter Olayinka. Mluvíme o hráčích přinášejících v tomto ročníku hře Slavie jistý x-faktor. Pokud by k nějakému odchodu skutečně došlo, musí mít Slavia připravenou jasnou novou alternativu sestavy. 

Tyto tři úkoly jsou celkem jasně dané a i to ukazuje současnou dominanci Slavie v rámci českého fotbalu. Na počátku mistrovských oslav příděla Plzni nepopulárního “bůra”. To představuje opět jistou symboliku. Bude zajímavé sledovat, jaké další výzvy se před Slavií v příštím ročníku objeví.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia se připravuje na odchod brankářské jedničky
  • Slavii a Plzeň čeká šlágr s patřičným nábojem
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama