Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Ukazování svalů se může Luftjardovi nepříjemně vrátit
FOTO: SK Slavia Praha
Český fotbal

Ukazování svalů se může Luftjardovi nepříjemně vrátit

Jaroslav Tvrdík představuje jeden ze symbolů nové slávistické éry. Lidé ho považují za čínského fotbalového velvyslance, jenž zajistil díky svým konexím bohatého investora s takřka bezednou pokladnicí, díky níž se po letech strádání ve Slavii všechno v dobré obrátilo a tři tituly v posledních čtyřech letech berme jako jednoduchý důkaz o vydařeném slávistickém restartu.

Pan prezident vedl řeči o mohutných čínských investicích, ale Slavia je vlastně jedinou jasně viditelnou. Předsedu představenstva pražského celku vnímají lidé díky jeho minulosti různě. Především odpůrci Slavie mluví o jeho přešlapech na ministerstvu obrany a finanční ztrátě v ČSA. Označení “Luftjarda” již celkem zlidovělo.

Nyní se rozhodl postoupit ještě o úroveň výš a podle svých slov zvažuje kandidaturu do výkonného výboru FAČR. Volby se sice uskuteční až v příštím roce, ale uchazeči už jistě obhlíží terén. Pan Tvrdík vystupuje jako slávistický šéf, ale dobře víme, že za nitky tahají mnohem více čínští představitelé společnosti CITIC a pro mnohé z nich může být Slavia dražší hračkou.

V tomto případě se však jedná o jeho profesní vrchol a snaží se zpochybnit tvrzení, že neexistuje dostatečně velká a dostatečně stabilní firma, již by Jaroslav Tvrdík nedokázal zlikvidovat. Slavia jako nejlepší český tým chce být logicky vidět i v sídle FAČR, jež mimochodem s čínskými investory rovněž spolupracuje. Někdejší člen vlády Miloše Zemana však musí i tak našlapovat velice opatrně.

Zatímco na úrovni klubu všichni minimálně předstírají tažení za jeden provaz a svazové úrovni to je docela jiná písnička. Každý klub zde logicky bojuje o své zájmy a osobní antipatie jsou zde takřka samozřejmostí. Na představitele nejsilnějšího člena svazu se bude každý snažit “něco najít”. Tvrdíkovi vyjádřil podporu i někdejší strahovský vládce Miroslav Pelta. Tato podpora však může být Danajským darem. Všichni dobře víme, co se kolem někdejšího neomezeného fotbalového šéfa dělo v posledních měsících a tiché spojenectví s trestně stíhaným člověkem mohou svazoví rivalové a kolegové zároveň velmi jednoduše předhazovat.

Pan Tvrdík si musí uvědomit, že i když působí v čele českého fotbalového mistra, nachází se v neznámém prostředí, majícím určité zákonitosti, v nichž se nemusí tolik vyznat. Pokud jedná v rámci Slavie, bude mu každé přání předem splněné. Avšak na strahovské hůrce mu nikdo nedá nic zadarmo. Musí si uvědomit, že ve svém profesním životě zaznamenal několik velkých přešlapů, přičemž z některých se možná vzpamatovává ještě dnes.

Pokud by při své strahovské misi neuspěl, ubralo by mu to hodně kreditu a celá věc by měla neblahý vliv na obraz Slavie. Jeho budování bývá mravenčí práce. Touha po moci v tomto případě jistě pracuje na 120 procent, ale všichni víme, že méně je někdy více. Pokud se slávistický šéf dostatečně poradí se zkušenějšími osobami v rámci českého fotbalu, může zaznamenat další profesní úspěch. Pokud se však bude jednat o sóloakci, míří do předem prohrané bitvy. Mimochodem osobní podpora od Miroslava Pelty znamená, že staré struktury mají ve FAČR stále svou sféru vlivu.

Související články:

Reklama