Reklama
Loading...
Reklama

Jaroslav Tvrdík představuje jeden ze symbolů nové slávistické éry. Lidé ho považují za čínského fotbalového velvyslance, jenž zajistil díky svým konexím bohatého investora s takřka bezednou pokladnicí, díky níž se po letech strádání ve Slavii všechno v dobré obrátilo a tři tituly v posledních čtyřech letech berme jako jednoduchý důkaz o vydařeném slávistickém restartu.

Pan prezident vedl řeči o mohutných čínských investicích, ale Slavia je vlastně jedinou jasně viditelnou. Předsedu představenstva pražského celku vnímají lidé díky jeho minulosti různě. Především odpůrci Slavie mluví o jeho přešlapech na ministerstvu obrany a finanční ztrátě v ČSA. Označení “Luftjarda” již celkem zlidovělo.

Nyní se rozhodl postoupit ještě o úroveň výš a podle svých slov zvažuje kandidaturu do výkonného výboru FAČR. Volby se sice uskuteční až v příštím roce, ale uchazeči už jistě obhlíží terén. Pan Tvrdík vystupuje jako slávistický šéf, ale dobře víme, že za nitky tahají mnohem více čínští představitelé společnosti CITIC a pro mnohé z nich může být Slavia dražší hračkou.

V tomto případě se však jedná o jeho profesní vrchol a snaží se zpochybnit tvrzení, že neexistuje dostatečně velká a dostatečně stabilní firma, již by Jaroslav Tvrdík nedokázal zlikvidovat. Slavia jako nejlepší český tým chce být logicky vidět i v sídle FAČR, jež mimochodem s čínskými investory rovněž spolupracuje. Někdejší člen vlády Miloše Zemana však musí i tak našlapovat velice opatrně.

Zatímco na úrovni klubu všichni minimálně předstírají tažení za jeden provaz a svazové úrovni to je docela jiná písnička. Každý klub zde logicky bojuje o své zájmy a osobní antipatie jsou zde takřka samozřejmostí. Na představitele nejsilnějšího člena svazu se bude každý snažit “něco najít”. Tvrdíkovi vyjádřil podporu i někdejší strahovský vládce Miroslav Pelta. Tato podpora však může být Danajským darem. Všichni dobře víme, co se kolem někdejšího neomezeného fotbalového šéfa dělo v posledních měsících a tiché spojenectví s trestně stíhaným člověkem mohou svazoví rivalové a kolegové zároveň velmi jednoduše předhazovat.

Pan Tvrdík si musí uvědomit, že i když působí v čele českého fotbalového mistra, nachází se v neznámém prostředí, majícím určité zákonitosti, v nichž se nemusí tolik vyznat. Pokud jedná v rámci Slavie, bude mu každé přání předem splněné. Avšak na strahovské hůrce mu nikdo nedá nic zadarmo. Musí si uvědomit, že ve svém profesním životě zaznamenal několik velkých přešlapů, přičemž z některých se možná vzpamatovává ještě dnes.

Pokud by při své strahovské misi neuspěl, ubralo by mu to hodně kreditu a celá věc by měla neblahý vliv na obraz Slavie. Jeho budování bývá mravenčí práce. Touha po moci v tomto případě jistě pracuje na 120 procent, ale všichni víme, že méně je někdy více. Pokud se slávistický šéf dostatečně poradí se zkušenějšími osobami v rámci českého fotbalu, může zaznamenat další profesní úspěch. Pokud se však bude jednat o sóloakci, míří do předem prohrané bitvy. Mimochodem osobní podpora od Miroslava Pelty znamená, že staré struktury mají ve FAČR stále svou sféru vlivu.

Související články:

Reklama