Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalová reprezentace hlásí jednoho nováčka. David Zima má za sebou vítězné tažení proti Řecku s reprezentací do 21 let a nyní se slávistický obránce chystá na sraz A- týmu. Příčinou jeho nominace je paradoxně zranění jeho slávistického spoluhráče Davida Hovorky. Má tak nyní šanci nastoupit ve vždy atraktiním derby proti Slovensku a ukázat, že současná pozice slávistické komety není náhodná. Na sraz reprezentace míří krátce po dvacátých narozeninách a může se tak tedy také ukázat jako důkaz české fotbalové perspektivy.

 

V roce 2020 si odchovanec Sigmy Olomouc zatím asi připadá jako v pěkném fotbalové snu. Krátce po jeho začátku nabral z hanácké metropole směr Praha a na konci nechtěně prodlouženého jara slavil v Edenu slávistickou obhajobu mistrovského titulu. Na vlastní kůži okusil i druhou stranu sešívané mince a zhořkl mu boj o Ligu mistrů s dánským Midtjyllandem. Z jeho individuálního pohledu se však již psal velice interesantní příběh. Do značné míry opět potvrzuje ono známe pořekadlo Tomáše Pospíchala, že fotbal nemá logiku.

Když se před rokem blížil konec ligového podzimu, David Zima neměl příliš prostoru ani v Sigmě Olomouc. Trenér Látal měl tehdy za úkol hlavně zklidnit sportovní situaci na Andrově stadionu a k tomu potřeboval spíš zkušenější hráče. Nikdo tak nechápal počin slávistického vedení v čele s někdejším ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem, které předložilo Olomouci konkrétní nabídku ve výši třiceti milionů. Mladý střízlík nápadný snad jen svým vzrůstem tak způsobil největší přestupovou bombu poslední zimní přestávky. 

Tento rychlý vzestup mu jistě dodal velké sebevědomí a to z něj na hřišti z něj doslova vyzařovalo. Tento fakt patrně představoval jeden z hlavních důvodů, proč Jaroslav Šilhavý v mimořádné situaci ukázal právě na něj. Jedná se o jistou odměnu za odvedenou práci. Když Davida Zimu pozoruje člověk na hřišti, zdá se, že vytáhlý obránce nezná význam slova nervozita. Do reprezentace se dostává v ještě nižším věku než patrně nejslavnější olomoucký odchovanec Tomáš Ujfaluši a vypadá to, že má potenciál pro podobně zářivou kariéru jako on.

Z nominace mladého slávistického obránce může ještě profitovat opět i reprezentační “jedenadvacítka”. Její členové již tajně myslí na účast na evropském šampionátu a trenér Karel Krejčí by s jeho službami rozhodně počítal. Patrně se dostane do pozice hráče, jež by mohl prodávat sebevědomí a potvrdí se jeho role vůdčí osobnosti. Nevíme, kolik dostane prostoru v zápase reprezentačního “áčka”, ale samotná nominace ho může výrazně povzbudit i pro další pohárové zápasy. Ty budou dalšími zastávkami na jeho fotbalové cestě. Nechť na ně míří pevným krokem.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia musí vymezit pozice stoperů
  • Postoupí lvíčata na EURO?
  • Reklama