Reklama
Loading...
Reklama

Německé putování Martina Haška napsalo další kapitolu. Po vydařené premiéře v dresu Würzburgu proti Düsseldorfu se však dostavují výrazné komplikace na cestě k vysněnému cíli. Bez účasti Martina Haška se konal zápas s Greutherem Fürth a nyní odehrál český záložník celý duel s Kielem. V obou případech se jednalo o soupeře ze špičky tabulky a podobně těžká kapitola se může psát i v příštím kole. Cestu přes celé Německo totiž podnikne jeden z nejvzácnějších hostů z hlediska druhé nejvyšší německé soutěže. 

Haškův tým změří síly se slavným Hamburger SV. Vedoucí tým 2. Bundesligy má za cíl již neklopýtat na cestě k očekávanému rozuzlení této sezony, jež by mělo znamenat po dvou letech v německém fotbalovém podpalubí návrat mezi domácí elitu. Oba dva týmy dělí v tabulce sedmnáct míst a třicet bodů. Ten Haškův však nyní nemá prostor na hledání výmluv či alibi. Do konce této sezony čeká hráče ještě třináct zápasů, ale zbytek tabulky se mu po poslední porážce ještě více ztrácí v mlze.

Když se podíváme na celkový rozpis zápasů do konce tohoto fotbalového ročníku, můžeme brát jako klíčové například duely s Norimberkem či Braunschweigem. Nenechme se však  zmást. Pro Würzeburger Kickers se stává již každý zápas klíčovým. Na jistotu záchrany ztrácí tým deset bodů. Najde ještě tým sílu pokusit se o malý fotbalový zázrak? V české nejvyšší soutěži by se všechny jeho zápasy považovaly za nutnou formalitu. Jak jsme však již psali, Martin Hašek hraje o víc než setrvání v 2. Bundeslize.

Po skončení sezony bude patrně pokračovat jeho tolikrát zmiňovaný spor s pražskou Spartou. Strávil rok ve fotbalovém ústraní, ale minimálně dle vyjádření jeho otce, míra sebevědomí žádný tvrdý zásah neutrpěla. Jedná se o věc českým fotbalem v podstatě nepoznanou, ale i záložník sám zažije ještě předtím něco nepoznaného. 

Z týmového hlediska se nachází poprvé v tak beznadějné pozici a jistě doufá, že se tak děje naposledy. Během svého působení v Bohemians se nikdy nedostal do tak krizové situace a při krátkém působení ve Spartě se tým rovněž nacházel myšlenkami někde jinde. S tou však jasně daný cíl nesplnil.

Většina české fotbalové veřejnosti brala zmíněný spor jako ten, v němž hráč nemůže vyhrát. Martin Hašek se však s pomocí svého otce profiloval jako bojovník za lepší pozici hráčů v českém fotbalovém prostředí. To mnozí vnímají jako nedůvěryhodné a je vlastně již teď jasné, že se tento spor nějakým způsobem odrazí na jeho image. 

Pokud by se záložník podílel na zázraku v podobě záchrany svého týmu ve druhé nejvyšší německé soutěži, stouplo by mu jistě sebevědomí a třeba by ho více lidí bralo jako výjime

čného hráče. Pokud se však odehraje očekávanější scénář, najde se ještě více lidí vnímajích záložníka jako někoho, kdo sám sobě lže a z vlastní vůle si zničil slibnou fotbalovou kariéru, v níž měl být pokračovatelem rodinného klanu. 

Údajný Don Quijote českého fotbalu by mohl mít až příliš rychle napsané pomyslné fotbalové parte.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek vstoupil do německého jara pravou nohou
  • Byl Hašek na Spartu připraven?
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama