Reklama
Loading...
Reklama

Hoci sa futbal na Slovensku uložil do zimného spánku, prestupové špekulácie nikdy nespia. Momentálne však vznikla jedna veľmi pikantná. O jedného z najlepších hráčov našej ligy je záujem v Turecku. Reč je o Zsoltovi Kalmárovi. 

Trabzonspor, Besiktas a hlavne Fenerbahce 

V žiadnom prípade  sa nejedná o neznáme mená. Záujem majú tímy z vrchu tabuľky a čo je dôležitejšie, sú to zároveň kluby, ktoré hrávajú pravidelne Európsku ligu, prípadne ligu majstrov. Táto skutočnosť, spoločne s lukratívnym platom, ktorý by hráč získal, by mohla byť hlavným dôvodom, prečo by sa rozhodol odísť. Maďarské médiá spomínajú hlavne Fenerbahce, ktoré by malo mať najväčší záujem. 

Škrt cez rozpočet v Dunajskej Strede 

Slovné spojenie “cez rozpočet” sa dá v  tomto prípade chápať viacerými spôsobmi. Jednak by si klub jednoznačne predajom hráča polepšil. Jeho cena je podľa webu transfermark v hodnote 1.20 miliónu €. Táto hodnota je samozrejme len tabuľková. Výsledná cena môže byť samozrejme vyššia. 

Ak sa však pozrieme na druhú stranu mince, tak by to mohlo DAC výrazne uškodiť v súboji o titul. Momentálne na Slovan strácajú 5 bodov, v dôsledku výsledkového kolapsu v posledných kolách. Strata jedného z ich kľúčových hráčov by im určite boj o titul určite výrazne skomplikovala. 

Zvládne hráč posun vyššie? 

Kalmár patrí v našej lige k najlepším. Dobré výkony podáva takisto v maďarskej reprezentácii, kde už patrí k pravidelným hráčom. Pokrok na vyššiu úroveň, ale takisto znamená viac tlaku. Nie každý je schopný niečo takéto uniesť a práve maďarský záložník už na tejto úrovni pôsobil, no nedokázal sa presadiť. 

Reč je klube RB Leipzig, kde tento tvorca hry pôsobil. V roku 2014 ho kúpili za 2 milión €. Po neúspechu v prvom mužstve, nepresvedčil o svojich kvalitách ani na hosťovaniach v FSV Frankfurt, Brondby a nakoniec Dunajskej Strede. Posledné hosťovanie sa následne zmenilo na prestup. 

Ak však chce tento futbalista posunúť svoju kariéru ďalej, bude musieť konať rýchlo. Vo veku 25 rokov má síce koniec kariéry ešte veľmi vzdialený, no o tom, že by to bol junior sa tiež nedá hovoriť 

Dá sa šplhať ešte vyššie 

Hoci je Turecko určite posun oproti Slovensku, stále existujú lepšie možnosti. I keď kluby z top líg ešte záujem neprejavili. Futbalista má teda pred sebou ťažké rozhodovanie, ktoré môže ovplyvniť celý zvyšok jeho kariéry.  Nech už sa rozhodne akokoľvek, určite nikto na Slovensku a hlavne v Dunajskej Strede nezabudne to, aký mal pozitívny vplyv na samotný klub a hlavne celú ligu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama