Necelých 14 let uplynulo od posledního střetnutí Slavie s Arsenalem. Na podzim 2007 se tyto celky utkaly v rámci základní skupiny Ligy mistrů. Sešívaní si tehdy z Emirates Stadium odvezli debakl 0:7. Svěřenci Karla Jarolíma poté doma vybojovali bezbrankovou remízu. Zítra však bude mít klub z pražského Edenu mnohem větší šanci na úspěch.

Pro Slavii se jednalo o historický krok. V sezoně 2007/08 si poprvé zahrála základní skupinu Ligy mistrů. Do tehdejšího ročníku vstoupili sešívání úspěšně, když zvítězili nad Bukureští. Vršovický celek ale následně schytal debakl 0:7 od Arsenalu. Londýnský klub tehdy neprohrál 28 utkání v řadě a nesl se na vítězné vlně.

V zápase proti Pražanům udeřili „Gunners“ již v páté minutě, kdy se ujali rychlého vedení. V prvním poločase vstřelili ještě dva góly a bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé půli pak Arsenal přidal další čtyři branky. Výsledek utkání byl svého času největší porážkou v historii Ligy mistrů.

Slavia své působení v Lize mistrů v ročníku 2007/08 ukončila na třetím místě ve skupině. Následně se celek Karla Jarolíma musel rozloučit i s Evropskou ligou, když v prvním kole vyřazovací části padl s dalším anglickým klubem, a to Tottenhamem.

Aktuálně je však Slavia v rozdílné pozici a má mnohem větší šance na úspěch. Jedním faktorem je letošní bídná forma Arsenalu, který v Premier League z 30 zápasů vyhrál pouze dvanáctkrát a nachází se na desátém místě tabulky. Naopak sešívaným se daří a v neděli završili sérii 37 neprohraných utkání v české nejvyšší lize.

Edenský celek si rovněž vydobyl respekt svými výsledky v evropských soutěžích. Pod taktovkou Jindřicha Trpišovského v ročníku 2018/19 dokráčela Slavia až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde ji zastavila až Chelsea. V následující sezoně se pak sešívaní představili v základní skupině Ligy mistrů, kde proti velkoklubům jako Inter Milán, Borussia Dortmund, či Barcelona odehráli vyrovnané souboje. Zadaří se zítra českému týmu a vstoupí do čtvrtfinále EL úspěšně?