Reklama
Loading...
Reklama

Je mu teprve devatenáct let a po ligových trávnících neběhá ještě ani rok. Přesto je Abdallah Sima hlavní zbraní sešívaných a dnes večer se na něj bude spoléhat velká část české fotbalové společnosti. A to i přes to, že první zápas se skotskými Rangers mu vůbec nesedl.

Napříč českou a Evropskou ligou nastřílel v probíhající sezóně 15 branek. Od první minuty ve slávistickém dresu roste tak závratnou rychlostí, že tuzemský fotbal už je pro něj málo. Na starém kontinentu se nejspíše nenachází mnoho klubů, které by ho nechtěly mít ve svých službách.

Proto se od něj bude hodně očekávat i dnes večer. Jenže… Simovi v posledních týdnech spadla výkonnost. Naposledy se trefil proti Leicesteru v odvetném zápase EL. Už čtyři zápasy drží střelecký půst. Jediným zápisem pro něj byla nedělní asistence v Mladé Boleslavi.

„Málokterý hráč si udrží stejnou formu v průběhu celé sezony. V neděli v Boleslavi ukázal svou lepší tvář,” komentoval Simovo rozpoložení Jindřich Trpišovský na středeční tiskové konferenci.

Lepší servis

První zápas proti Rangers mu úplně nesedl. Podnikl pár pokusů o úprk, z jednoho mohla být i velká gólová příležitost, kdyby Jan Kuchta přenechal míč Lukáši Provodovi. Jinak ale Sima nebyl vidět.

“Potřebujeme ho dostat do pozic, které mu vyhovují, kde je silný. Musíme mu udělat servis, aby se dostal do situací, které jsou pro něj výhodné.”

Větší pobídka od spoluhráčů senegalskému křídlu rozhodně chyběla. Na jeho straně operoval a byl více využíván Alexander Bah než on.

Muž okamžiku

Sima je už ve svém mladém věku hráčem, který dokáže rozhodovat zápasy. A hlavně ty velké. Jakoby mu tlak, který na něj je vyvíjen, pomáhal. Důkazem je gól z Leicesteru, doma i venku proti francouzskému Nice či dva z derby se Spartou.

“Je to nebezpečný hráč, muž okamžiku. V některých zápasech třeba nebyl tolik vidět, ale pak je u těch důležitých momentů. Věřím, že se ve čtvrtek ukáže v plné formě. Evropské zápasy mu sedí ještě víc než ty v české lize.”

Pro senegalského fotbalistu bude večerní zápas stejně jako pro celou Slavii obrovskou zkušeností a další možností se předvést. Buď letošní evropská pohádka skončí nebo bude sen sešívaných pokračovat.

Stane se dnes, podobně jako proti Leicesteru, Abdallah Sima tím, kdo nakloní misky vah na slávistickou stranu?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama