Reklama
Loading...
Reklama

Tréner národného tímu Štefan Tarkovič nominoval na najbližšie 3 zápasy svoju vôbec prvú zostavu. Hoci list ešte nie je kompletný, už teraz mohli udrieť do očí 2 mená ktoré sa vrátili do reprezentácie po dlhšej pauze. Hráč číslo 3, ešte nie je oficiálne zaradený do výberu, no ak jeho zdravotný stav umožní, bolo potvrdené, že príde.

Príchod veterána a kontroverznej osoby

Prvým spomínaným je Tomáš Hubočan. 35-ročný krajný obranca, ktorý sa už s kariérou v najcennejšom drese rozlúčil, no jeho skvelé výkony v Gréckom klube Omonia Nikózia a problémy reprezentácie v obrane mu opäť umožnili obliecť si dres Slovenska.

 

Druhou osobou je Vladimír Weiss ml. Hráč, ktorý nebol dlhodobo nasadzovaný z rôznych dôvodov. Väčšinou to boli zdravotné problémy, ktoré ho prenasledovali počas jeho pôsobenia v Katare a pretrvávajú doteraz, keď už pôsobí v Slovane Bratislava.

 

Ďalšou príčinou sú  jeho priestupky v osobnom živote. Naposledy bol prichytený, ako v neskorých večerných hodinách močil na verejnosti v zjavne podguráženom stave.

 

„Žijeme v špecifickej dobe, veci, ktoré platia dnes, nemusia platiť ani o dva dni. Preto sme sa rozhodli postaviť nomináciu takto. Pôvodne sme chceli nominovať 22 hráčov a troch brankárov, napokon sme sa rozhodli pre 19 hráčov, ostatných budeme dopĺňať podľa vývoja situácie,“ vyjadril sa Tarkovič na tlačovej konferencii

 

Možný návrat legendy

V poslednom čase bolo neustále spomínané, že naša defenzíva potrebuje prirodzeného vodcu. To, že Martin Škrtel naozaj chýba, bolo evidentné. Teraz sa očakáva jeho príchod, no má to jeden háčik. Je ním jeho zranenie, ktoré si privodil na klubovej scéne.

 

 „Škrtel sa zranil v poslednom zápase, má problémy so stehenným svalom. Nevieme, ako sa to bude vyvíjať, ak bude v dobrom stave, chceme ho donominovať,“ povedal tréner SR.

 

Nemec starú gardu nedoplní

Avizovaný bol aj príchod Adama Nemca. Hoci samotný hráč súhlasil, objavili sa udalosti v klube, ktoré mu nedovolili prísť. Nie je za tým zranenie no sociálne problémy. Samotný futbalista sa vyjadril, že situácia v jeho mužstve nie je ideálna a nemyslí si, že by tímu v takomto stave pomohol. Z toho dôvodu sa ospravedlnil a na národnej scéne ho minimálne v najbližších 3 zápasoch neuvidíme.

 

Priestor je aj pre ostatných

Aktuálne je na súpiske napísaných 19 futbalistov, z toho 2 brankári. To znamená, že ešte stále majú možnosť získať miesto v Slovenskej reprezentácii šiesti športovci. Minimálne jeden z nich musí byť brankár.

 

Pre karanténu zatiaľ niektorí nemali možnosť prísť. Menovite Dušan Kuciak, Denis Vavro, Lukáš Haraslín, František Plach a Samuel Mráz, Jaroslavovi Mihalíkovi chýba kontrolný test.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama