Reklama
Loading...
Reklama

Trnava nemala úplne ideálny vstup do jarnej časti súťaže. Po ťažkopádnych výsledkoch však prišla lepšia séria. Klub vyhral posledné štyri zápasy v rade, pričom v nich ani jeden krát neinkasoval. Medzi nimi bola aj dôležitá výhra so Slovanom, na štadióne súpera a v rámci pozície v tabuľke ešte dôležitejšia výhra v poslednom zápase so Žilinou. Víťazstvo vo vzájomnom zápase, totiž znamená, že klub má na druhej priečke už náskok štyroch bodov. A to aj napriek tomu, aký štart mal do jarnej časti.

Trnava a dôležitý faktor Ďuriš

Najväčšie obavy, ktoré Trnava na začiatku jarnej časti mala, boli tie, kto nahradí Michala Ďuriša. Ten mal pôvodne klubu pomôcť len v rámci jesene a následne dohrať sezónu na Cypre. V jeho klube však nastali zmeny a namiesto prípadného prestupu na konci sezóny, hráč posilnil Spartak už v jej priebehu. Ukazuje sa, že je pre klub stále kľúčovým hráčom. Od svojho návratu nastupuje pravidelne a zväčša hráva celé zápasy, s tým, že strieda až na ich konci. Celkovo si v rámci najvyššej súťaže zatiaľ pripísal deväť gólov a štyri asistencie.

Hráč má navyše zmluvu do konca budúcej sezóny, takže Trnava s ním môže počítať aj v prípade európskych pohárov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať aj v nasledujúcej sezóne. V prípade úspechu v pohári, bude navyše klub štartovať z neskoršieho predkola, tak ako tomu bolo posledné dve sezóny.

Žilina stále s víziou do budúcnosti

Hoci ešte pred prestávkou to vyzeralo, že Žilina sa pobije so Slovanom o titul, teraz je situácia úplne odlišná. Pomaly sa vzďaľuje aj druhá priečka a klub bude ešte o priečky zabezpečujúce predkolá európskych súťaží bojovať. Je však potrebné spomenúť, že klub opustilo počas prestupového obdobia množstvo opôr. Aj preto je takáto strata formy pochopiteľná. Mladé mužstvo, ktorým však Žilina disponuje, sa však pozerá hlavne do budúcnosti a nie len na súčasnú sezónu.

Reklama