Reklama
Loading...
Reklama

Slovnaft cup už priniesol jedno veľké prekvapenie, keď Dunajskú Stredu vyradilo druholigové Komárno. V šestnásťfinále sa tentoraz proti sebe predstavili Podbrezová a Trnava. V zápase sa schyľovalo k ďalšiemu zakopnutiu favorita

Trnava sa po šokujúcej kontumácii zápasu so Slovanom, v dobrom svetle predstavila proti Pohroniu, ktoré zdolala 2:0. V pohárovej súťaži ich čakal niekdajší Fortunaligista, Podbrezová. Na ihrisku súpera, sa zdalo, že toto stretnutie bude jasnou záležitosťou. Už v deviatej minúte, totiž hostia viedli 2:0. Po druhom góle, to vyzeralo tak, že toto stretnutie, bude skôr o tom, o koľko trnavský klub vyhrá, namiesto toho, či vyhrá.

Následne sa ale situácia zmenila. Do polčasu už ďalší presný zásah neprišiel. Napriek tomu mal „Malý Rím“ solídny náskok a čakalo sa, že zápas sa bude už len dohrávať. Proti ale bol Boris Godál. Niekdajší hrdina Trnavy z majstrovskej sezóny, bol tentokrát v drese súpera a po zmene strán bol ústrednou postavou. Hneď ako sa znova začalo hrať znížil na 1:2 z pohľadu domácich. Dlho bolo ticho, no potom prišla pre hostí ďalšia rana. V 80. minúte sa vylúčil obranca Trajkovski a následne na to v drese Podbrezovej, 34-ročný obranca Godál vyrovnal. Penaltový rozstrel, ktorý by sa pred zápasom, javil pre hostí ako komplikácia, bol teraz vykúpením.

Aj v ňom bol už spomínaný obranca dôležitou postavou, nakoľko si loptu na biely bod, postavil ako prvý a nemýlil sa. V hosťujúcom tíme, urobil tréner dôležité rozhodnutie, keď pred strelami z bieleho body vystriedal brankára Kamenára, namiesto ktorého sa do brány postavil Takáč, ktorý má v lige najviac čistých štítov a patrí k ťahúňom mužstva.

V úvodných piatich pokusoch, sa presadili ma oboch stranách štyria strelci, keď sa na oboch stranách nepresadili len štvrtí v poradí. V nervydrásajúcom rozstrele, sa potom v ďalších dvoch kolách trafili hráči na oboch stranách. V ôsmom kole, však za domácich zlyhal Paraj a nakoľko sa Tumma na druhej strane nemýlil, zvíťazili hostia. Spartak tak postupuje ďalej, hoci si miestenku do osemfinále musel tvrdo vybojovať

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama