Reklama
Loading...
Reklama

Ve čtvrtečních vystoupeních českých týmů v Evropské lize příliš pozitivního nenajdeme. Liberec a Sparta připomínaly po svých zápasech Pompeje po řádění Vesuvu a reputaci dokázala napravit pouze pražská Slavia, když v domácím zápase porazila německý Leverkusen a připsala si první body do tabulky skupiny C, kde nyní mají všechny čtyři týmy po třech bodech. Prázdný stadion v Edenu však až příliš symbolizoval slávistický výkon, na němž je jediným pozitivem gól Petera Olayinky v 80. minutě. Jinak však nenajdeme příliš společných rysů s týmem, jenž před rokem válčil v Lize mistrů s evropskými giganty.

 

Hráči týmu z východního břehu Rýna vstoupili do utkání mnohem jistějším krokem a bylo zjevné jejich mnohem lepší rozpoložení, na které má patrně vliv i pravidelnější herní rytmus, neboť Bundesliga není dosud zastavena z důvodu mimořádné situace. Jeho hráči se dokázali zhostit role favorita a na Slavii všichni viděli značnou nejistotu. Ta byla patrná i na jinak ledově klidném brankáři Kolářovi a jako jednoznačné pozitivum se jevil snad jen stoper Zima. Trenér Trpišovský zdůvodňoval jeho nasazení místo Davida Hovorky především větší rychlostí, ale jeho výkon se celkově jevil pozitivně.

Do historie zápasu jako první výrazně promluvil skotský rozhodčí Collum, když velmi přísně zhodnotil zákrok záložníka Bellarabiho a Slavii čekala sedmdesátiminutová přesilovka. Zápasové karty se tak najednou rozdaly úplně jinak a od Slavie se čekala mnohem větší ofenziva. Ta se však nedostavila. Hráče českého mistra snad až příliš poznamenaly nedávné pohárové nezdary, zjevně si příliš nevěřili a ve slávistické sestavě se odehrálo patrně až příliš mnoho změn. Do konce prvního poločasu viděli diváci u televize vlastně pouze jednu střelu na branku.

Již v poločasové přestávce se odehrála první změna v sestavě a na hřišti se objevil Petar Musa. Ani on však příliš hru neoživil a do historie zápasu mnohem více promluvil příchod dvojice Olayinka- Stanciu. Prvním důležitým momentem byl faul na nigerijského kráče a vybojovaná penalta, k ní se postavi rumunský záložník. Jeho provedení pokutového kopu však až příliš kopírovalo slávistický výkon. Pokutový kop neproměnil, přičemž jej kopl naprosto ideálně pro brankáře. Ani zde se tak fotbalová nebesa nesmilovala a zápas začal definitivně směřovat k bezbrankové remíze. 

Musel tak znovu promluvit do zápasu Peter Olayinka a po rohu Nicolae Stanciua v 80. minutě přinesl Slavii vysvobození. Další dění opět připomínalo celkové slávistické vystoupení. Viděli jsme zalezlou Slavii odkopávající balony. Závěrečný hvizd až nezdravě moc znamenal pro Slavii skutečné vysvobození. Slavia získala tři důležité body, ale stále se ukazuje, že loňský sebevědomý tým v sešívaných dresech je minulostí. Nezdar v play- off Ligy mistrů je na ní vidět až příliš moc. 

Gól Peter Olayinky stanovil skupinu velmi vyrovnanou a v následujícím kole začínají všechny týmy v podstatě od nuly. Dva zápasy s francouzským Nice mohou hodně napovědět o dalším vývoji. Pokud chtějí v pražských Vršovicích myslet na postup, musíme v těchto zápasech vidět úplně jinou Slavii. Hráči jako Kolář či Bořil se musí mnohem lépe zhostit role vůdců. Nového Tomáše Součka asi v nejbližší době neuvidíme a je jen na Slavii, zda skutečně vezme konečně novou situaci za správný konec.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Může Sparta zaskočit AC Milán?
  • Návrat zlobivého syna do českého povědomí!
  • Reklama