Reklama
Loading...
Reklama

Ve středu teprve podepsal roční hostování ze slovenské Senice a v sobotu hned nastoupil v základní sestavě. Nová posila Opavy Joss Didiba odehrál celý zápas s Českými Budějovicemi. Kamerunský hráč má za sebou zkušenosti z Itálie, kde si okusil i slavný Juventus.

Trenér Radoslav Kováč se nijak neostýchal a dvaadvacetileté posile dopřál premiéru v české lize hned tři dny po podpisu. Prostor dostal na pravém kraji obrany. V Senici však nastupoval primárně na pozici stopera. Didiba svým výkonem přispěl k tomu, že Opava neobdržela žádný gól a získala s Českými Budějovicemi bod.

„Cítil jsem se dobře. Spoluhráči i trenéři se mi snažili dodat sebevědomí. I když jsem byl v první půli trochu nervózní, ve druhé už to bylo lepší. Jsem na sebe hrdý,” popisoval Didiba své pocity z prvního zápasu.

Mládí v Itálii

Opavský obránce přichází sice ze slovenské Senice, nejvíce zkušeností si však přináší z prosluněné Itálie, kde se k pořádnému fotbalu dostal.

“Dostal jsem se do akademie Perugie, kde jsem hrál asi dva měsíce. Pak si mě povolal kouč prvního týmu, se kterým jsem začal trénovat a už jsem tam zůstal. V sedmnácti letech jsem podepsal svou první profesionální smlouvu.”

Z Perugie potom však odešel trenér, který si právě Didibu poprvé povolal do áčka. Protože neměl ještě osmnáct, nemohl hrát. Nastupovat začal právě až po dovršení zletilosti, ale sám nebyl úplně spokojen. Poté však přišel zájem italského velkoklubu.

“Juventus měl v Perugii pár svých hráčů a dostal na mě tip. Říkali, že tam je jeden dobrý hráč, ale nehraje, a tak mi zavolali z Juve. Jsem rád, že jsem tam byl. Musím říct, že to byla skvělá zkušenost,” pochvaluje si Didiba tamní působení.

Při svém působení v klubu z Turínu se samozřejmě potkal i s českou legendou Pavlem Nedvědem, který v klubu působí jako viceprezident.

“Nikdy jsem s ním osobně nemluvil, ale vždycky z něj vyzařovalo pozitivní myšlení. Občas se přišel podívat na náš trénink či zápas.”

Z Apenin na Slovensko a dál

Po ukončení působení v akademii Juventusu se kamerunský fotbalista vrátil do Perugie. Odtud šel ještě hostovat do třetiligové Matery a kopal i za ASD Troina. Odtud pak vedla jeho cesta na Slovensko.

Angažmá v Senici sám hráč hodnotí jako pozitivní. Ve slovenské lize nastoupil celkově do 29 zápasů a z pozice stopera dokonce vstřelil dva góly.

Teď už však patří slezskému FC, který do smlouvy o hostování zanesl i možnost případné opce. Kamerunský obránce je ze svého nového působiště nadšený a ve vzkazu fanouškům dal najevo, že do každého zápasu dá vše.

“Když jsem byl na Slovensku, hodně lidí mi říkalo, že český fotbal je kvalitnější, že tady hraje více kvalitnějších hráčů a podobně. Je to pro mě velká výzva. Uvidíme, jak se mi bude dařit. Jasně, jsou tady velké kluby jako Sparta, Slavia či Plzeň, ale i tamní hráči mají dvě nohy stejně jako já.”

Související články:

Reklama