Reklama
Loading...
Reklama

Krátce před brzkým začátkem jarní části této fotbalové sezony se možná až nečekaně roztrhl pytel s posilami v Baníku Ostrava, od něhož se všeobecně očekává stoupání tabulkou. Během jednoho dne přidal sedmý tým tabulky na svou soupisku hned tři jména. Z Třince přichází talentovaný záložník Lukáš Cienciala, z třicet kilometrů vzdálené Karviné se do Ostravy stěhuje Nizozemec Gigli Ndefe a dojem na trenéry udělal i Muhammad Sanneh. Reprezentant Gambie přichází na půlroční hostování s následnou opcí z estonského Paide Linnameeskond. 

O Lukáši Ciencialovi jsme již v kontextu s Baníkem psali a nedávno zmiňovaný scénář se skutečně koná. Mladý talent z nedalekého Třince přichází jako hráč s velkým potenciálem a všichni ho berou jako velký příslib do budoucna. V druhé lize již nějakou dobu ukazoval výjimečnost v rámci své kategorie a zajímavá nabídka z nejvyšší soutěže se zdála jen jako otázka času. Nyní budou všichni zvědaví, jak se tento talent postaví ke konfrontaci s tuzemskou fotbalovou špičkou. Vzhledem k tomu, jaké reference o něm jdou, musí počítat s velkými očekáváními.

Gigli Ndefe se již takřka dva roky v českém fotbalovém prostředí pohybuje. Nizozemský obránce s kořeny v Angole byl jedním z aktérů karvinského podzimního překvapení a jednalo se o jednu z hlavních jistot v týmu vedeném Jurajem Jerábkem. Na začátku jara ho tak nečekají žádná velká překvapení a dobře ví, jaká jsou baníkovská očekávání. To vše si uvědomuje i ostravské vedení a smlouva Gigli Ndefeho je podepsána až do konce roku 2023.

Muhammad Sanneh představuje v tomto výčtu největší neznámou. Ještě před čtrnácti dny po vyslovení tohoto jména musel český fanoušek jen kroutit hlavou. Ve dvou přípravných zápasech však tento obránce trenéra Kozla přesvědčil a dostal tak patrně dosud největší fotbalovou výzvu. Přichází do prakticky neznámého prostředí, ale bude se v něm muset velmi rychle zorientovat, pokud se chce v Ostravě usadit déle. 

V Baníku všichni doufají, že se bude jednat o podobně příjemné překvapení, jako byl například v roce 2007 ve Slavii Mickaël Tavares přicházející rovněž jako hráč z kategorie “no name”. Především fanouškům Slavie však připravil příjemný šok. Během jeho českého fotbalového příběhu se v jistou dobu spekulovalo o zisku českého občanství, aby realizační tým reprezentace získal další alternativu na post defenzivního záložníka.

Už v neděli mohou prožít tito hráči jeden zajímavý křest. Do Ostravy se chystá nenáviděná Sparta a pokud některý z těchto hráčů do utkání zasáhne, bude se jednat o první ukázku skutečné důvěry od nadřízených.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baník může přichystat dvě zajímavé výzvy
  • Půlroční jistota a výzva pro budoucnost
    Reklama