Reklama
Loading...
Reklama

Alexander Bah v sešívaném dresu září. Pod vedením Jindřicha Trpišovského se vypracoval v jednoho z nejlepších beků v naší lize a vysloužil si i pozvánku do dánské reprezentace. Schopnosti mladého krajního obránce neunikly pozornosti zahraničních klubů.

Již v zimním přestupním období se spekulovalo o zájmu z Premier League. V létě bude pravděpodobně nadlidským úkolem dánského reprezentanta udržet. V Edenu tak musí nevyhnutelně řešit otázku, kdo Baha nahradí. Naše redakce vybrala tři aktuálně nejzajímavější prospekty v české a slovenské lize.

Jan Mejdr (26 let, Hradec Králové)

Východočeši jsou nováčkem v nejvyšší soutěži, ale svými výkony celou sezonu příjemně překvapují. Do ligy sebou přinesli několik zajímavých hráčů. Vedle Adama Vlkanovi a Daniela Vašulína patří mezi hlavní hvězdy týmu bek Jan Mejdr. Gól a sedm asistencí jsou na obránce více než solidní bilance.

Lépe na tom z defenzivních hráčů v tuzemsku jsou pouze zkušený Jiří Fleišman a právě slávistický Alexander Bah. Podobně jako dánský reprezentant je Mejdr dobře atleticky vybaven a zvládá neúnavně brousit lajnu celý zápas. Navíc spoluhráče zásobuje přesnými centry. V průběhu ročníku vyprodukoval celkem dvacet devět přihrávek do gólové příležitosti pro své spoluhráče. Mimochodem Bah připravil jen o tři více.

Martin Koscelník (27 let, Slovan Liberec)

Slovenský reprezentant kroutí na severu Čech již čtvrtou sezonu. Koscelník nepatří mezi nejproduktivnější hráče. Jeden gól a jedna asistence v letošním ročníku jsou jeho prozatimním maximem v naší nejvyšší soutěži. Výrazně lepší čísla měl v Michalovcích, ze kterých přestoupil do Slovanu. V posledním ročníku na Slovensku dal osm gólu a na čtyři další přihrál.

Trasa Liberec – Slavia je dlouhodobě osvědčená a do Edenu po ní přišla řada schopných hráčů. Koscelník dokáže nastoupit na pravé straně nejen pozici beka, ale i na křídle s ofenzivnějšími úkoly. Slovenského reprezentanta navíc zdobí solidní 66% úspěšnost v osobních soubojích. Navíc mu za rok končí pod Ještědem smlouva a Liberec by mohl být svolný k jednání.

Benson Anang (21 let, MŠK Žilina)

O ghanském mladíkovi jsme psali již v článku o nejlepších cizincích ve slovenské lize. Na Slovensku působí ghanský reprezentant již od léta 2018. Většího prostoru se mu však dostalo až v aktuálním ročníku. Napříč soutěžemi odehrál 31 zápasů a byl u všech kvalifikačních zápasů Evropské konferenční ligy, včetně dvou proher s Jabloncem.

Anang je sice drobnější postavy, ale jeho hlavní devízou je rychlost a schopnost zakládat protiútoky. Fascinující je úspěšnost přihrávek, kterou má ghanský mladík více než 85%. Bah má v této disciplíně úspěšnost o 10% nižší. Ghaňan navíc umí zahrát na obou krajích hřiště.

Ve prospěch Ananga hovoří i fakt, že splňuje nově nastolenou přestupovou filozofii, tedy přivádět hráče mladší 22 let. Další výhodou je, že stejně jako Koscelníkovi, i žilinskému bekovi končí za rok jeho kontrakt.

Reklama