Reklama
Loading...
Reklama

Tak tohle nikdo nečekal. Srdjan Plavšič (25) se má za pár týdnů, podle informací Deníku Sport, přesunout ze Sparty k úhlavnímu rivalovi. Trenér mistrovské Slavie Jindřich Trpišovský hru Plavšiče dlouhodobě obdivuje a když se teď naskytla šance, neváhal po ní sáhnout. Vedení Sparty totiž otálelo s prodloužením smlouvy.

Transfery mezi největšími protivníky nejsou ve fotbalu běžné. Pokud se tak děje, tak je to často s nějakou mezistanicí, tak jak to udělal Nicolae Stanciu dříve. Teď ovšem přichází na přetřes přímý přesun mezi pražskými „S“.

Plavšičovi na Letné končí v létě smlouva a vedení Sparty se od začátku roku nemělo k tomu, aby ji prodloužilo, i když si to přál podle známých informací jak hráč tak i trenér Pavel Vrba.

„Nejsem na tom tak dobře, abych mu tu smlouvu mohl nabídnout sám. Věřím, že Sparta udělá všechno pro to, aby s ním prodloužila,“ prohlásil před nějakou dobou sparťasnký lodivod.

Srbský rychlík patřil k hráčům, kteří pod novým koučem předváděli ty nejlepší výkony. V letošní sezóně si zapsal na konto dvě branky a čtyři asistence. Svou dynamikou a pohybem okysličoval často mdlý útok letenských.

Jak tohle vedení zdůvodní?

Plavšič působí ve Spartě od léta 2017, kdy ho vedení přivedlo z Crvene Zvezdy. Už v letošní zimě se spekulovalo o jeho odchodu, když se objevily informace o zájmu z klubů ze Španělska a Belgie.

Proč vedení Sparty nezareagovalo dříve a nechalo si vyfouknout jednoho ze svých nejlepších hráčů jarní části sezóny úhlavním rivalem, je něco, co bude muset obhajovat před svými fanoušky.

Zdroj: Profimedia

Není to poprvé

Na přímé lince Sparta – Slavia je posledním zaznamenaným transferem přestup Josefa Hušbauera. Ten působil na Letné od roku 2011 do léta 2014, kdy si šel zkusit italskou ligu do Cagliari. Zahraniční dobrodružství se však nevyvedlo, tak se vrátil do Sparty. Zde mu však po návratu taky pšenka nekvetla a tak se přesunul na slávistický břeh.

V aktuální sestavě Slavie je však více hráčů, kteří mají minulost ve Spartě. David Hovorka, Nicolae Stanciu či Simon Deli.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama