Reklama
Loading...
Reklama

Je známe, že na Slovensku nie je zmena trénera ničím výnimočným. Málokedy vidíme, že by sa niekto udržal na svojej pozícii aspoň jeden rok. Ak si svoje miesto niekto udrží aspoň 2 roky, môžeme dokonca hovoriť o menšom zázraku. Početné zmeny sa dejú aj počas prestávky. Za veľmi krátky čas sa menil manažér už v troch kluboch. 

František Šturma – ŠKF Sereď 

Klub má ambíciu postúpiť do top 6. Nový človek, ktorý bude mať túto úlohu, bude zároveň v tíme pôsobiť ako športový riaditeľ. V poslednej dobe boli sužovaný nekonzistenciou. Kým jeden zápas dokázali poraziť Dunajskú Stredu, v tom ďalšom už prehrali s Trnavou 2:6. 

Ich nová akvizícia, už má viacero skúseností. Jej najväčším úspechom bol postup s Michalovcami do prvej ligy v sezóne 2014-15. Medzi ďalšie míľniky kariéry patrí postup do semifinále Slovenského pohára s druholigovým Popradom v ročníku 2016/17.  

Rok 2014 bol pre novú osobu v klube, rokom skvelých skúseností. Zúčastnil sa v Španielsku na stážach vo Valencii, pod trénerom Nunom Espíritom Santom a dokonca v Reale Madrid pod vedením Carla Ancelottiho. 

„Veľmi sa teším na novú výzvu, klub chceme po každej stránke viac sprofesionalizovať, nielen po tej športovej. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní a klub posunuli na vyššiu úroveň,“ vyjadril sa Český rodák po príchode do klubu 

Michal Gašparík – Spartak Trnava 

V Trnave je to v tejto sezóne už tretia zmena. Do šiesteho kola pôsobil na lavičke Marián Šarmír. Toho následne nahradil bývalý hráč Slovana Bratislava, Norbert Hrnčár. Ten vydržal 11 zápasov. Jeho pôsobenie začalo aj skončilo práve zápasmi so Slovanom. 

Pre novú akvizíciu to bude prvá skúsenosť so seniorským mužstvom. Michal v Spartaku odohral ako hráč viac ako 100 zápasov. Po skončení hráčskej kariéry pôsobil v Trnave, no len v tíme do 19 rokov. Vedenie si od mladého, 39-ročného kouča sľubuje kvalitnú prácu, akú odvádzal v juniorke.

Michal Ščasný – FC Nitra 

Syn Zdeňka Šcasného  má pred sebou už tretie zamestnanie na Slovensku. V minulosti viedol Senicu a Trnavu. V oboch kluboch pôsobil ako asistent a neskôr aj ako hlavný tréner. So Spartakom dokonca vyhral pohár v sezóne 2018-19. V tíme to zďaleka nie je jediná zmena. 

Prišli nový prevádzkovatelia z Nemecka, ktorý sľubujú stabilizáciu a príchod lepších časov. Klub sa vyjadril, že sa podarilo vyriešiť niektoré dlžoby a do budúcnosti by chceli vyriešiť aj zvyšok finančných nezrovnalostí. 

Klub opustili viacerí hráči. Konkrétne: Daniel Junio Jesus, Timotej Záhumenský, Oliver PodhorinMatteo Olivero, Matúš Kunik, Michal Faško, Nikola Gatarič, Martin AdamecWallace Bonilha. 

Prišli však aj nové akvizície: obrancovia  Vitus Scheithauer a Yanni Regäsel, stredopoliar Tomáš Hambálek a útočníci   Oliver Bias a Maximilian Berwein 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama