Reklama
Loading...
Reklama

Po skončení slovenského trenéra Juraje Jarábka hlásí Karviná příchod staronového šéfa realizačního týmu. Na lavičku slezského týmy usedá po více než čtyřech letech Jozef Weber. Rovněž slovenský trenér se vrací na místo, kde si již připsal jisté trenérské úspěchy a musel fotbalovou veřejnost zaujmot. Po předčasném konci v Mladé Boleslavi čekal čtvrt roku na jinou výzvu a určitě je rád za její brzký příchod. Má za úkol předvést svůj profesní růst a potenciál pro šťastné trenérské zítřky.

První trenérské angažmá Jozef Weber absolvoval v týmu Bohemians 1905 a pod jeho vedením se “klokani” vrátili do nejvyšší soutěže. Fanoušci mu museli vyjadřovat patřičný vděk. Po sérii špatných výsledku v roce 2014 ho však v Ďolíčku nahradil Luděk Klusáček. Pro další výzvu cestoval rodák z městečka Bytče takřka přes celou republiku a v Karviné dostal stejný úkol jako ve vršovickém týmu. Karvinský tým převzal rovněž jako druholigový a také jej dostal do nejvyšší soutěže, díky čemuž se vrátila do Karviné jistá fotbalová euforie. 

V prvním ročníku po návratu do nejvyšší soutěže se Karviná bez problémů udržela a boj o záchranu se jí netýkal. Na podzim 2017 však Karviná nedokázala navázat na výkony z předchozí sezony a ještě během podzimní části byl Jozef Weber odvolán. Na jaře byl však opět zaměstnaný jako fotbalový trenér. Na jeho dovednosti spoléhali v Mladé Boleslavi. Tam strávil dva roky, ale stejně jako v Karviné musel odejít v tichosti z důvodu špatných výsledků.

Návrat do Těšínského Slezska může nyní brát jako ideální místo pro restart jeho trenérského působení. Přichází do prostředí, s nímž se nebude muset dlouho seznamovat. Vzhledem k současné pozici Karviné v ligové tabulce a celkovému kontextu ligové situace, se nedá očekávat boj o holé přežití v nejvyšší soutěži. Brzy tak může nastat situace, kdy se bude tým především připravovat na příští sezonu a fanoušci budou doufat ve více radosti, než se jim naskytlo především v jarní části sezony.

Jozef Weber ani v jednom angažmá nebyl brán jako nouzové řešení na několik utkání před hledáním dalšího trenéra. Na tom by nemělo nic měnit ani jeho druhé karvinské účinkování. Během letní pauzy se nedají předpokládat přílišné pohyby v týmu a vše tak nahrává tomu, aby někdejší letitý záložník Jablonce ukázal své trenérské umění ještě více, přičemž jistý potenciál již v minulosti naznačil.     

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Zvláštně načasovaný odchod Juraje Jarábka
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama