Reklama
Loading...
Reklama

Jsou to čtyři měsíce, co Jiří Saňák, coby asistent Václava Jílka, vypomáhal na pražské Letné. Pracoval s takovými personami, jako je Dočkal, Hložek, Kanga či Kozák. Jenže sparťanskému vedení došla trpělivost nad neuspokojivými výkony a tak v únoru musela dvojice trenéru klub předčasně opustit.

Bez práce však první jmenovaný dlouho nezůstal. Zkušený, dvaačtyřicetiletý trenér se však musí zcela přeorientovat. Vyměnil účinkování v naší nejvyšší lize, kde byl pod velkým tlakem, za relativně klidnější třetiligové. Rodák z Ústí nad Orlicí se vrací zpět na Moravu. Po Olomouci bude od prvního července působit v Uherském Hradišti, kde povede rezervu Slovácka v Moravskoslezské fotbalové lize.  V roli asistentů budou působit Pavel Němčický a Zdeněk Botek.

Momentálně se kouč seznamuje s novým prostředím – sleduje tréninky, poznává hráče, zázemí i členy realizačních týmů. Šanci v letní přípravě chce dát všem hráčům ze stávajícího kádru i vycházejícím dorostencům. Béčko moravského celku se aktuálně nachází na spodku tabulky, na posledním nesestupovém místě.

„Láká mě propojovat celý klub, který není jenom o áčku, ale i o mládeži. Zrovna pozice trenéra béčka by měla mít přesah jak do prvního mužstva, tak i do mládeže. Nepřišel jsem nikoho poučovat. Zakládám si na týmové spolupráci nejen v realizačním týmu, ale v celém klubu. Chci Slovácku přinést něco svého. Pokusím se dát klubu to nejlepší ze sebe,“ řekl Saňák pro klubový web.

Jak je tedy vidno, vůbec mu nevadí, že se z prvoligové scény na nějaký čas vytratí a bude pracovat s nadějnými mladými fotbalisty. Navíc třetiligové prostření není pro Saňáka neznámý rybník. Již v Olomouci, taktéž jako pravá Jílkova ruka, sledoval tamní juniorku.

 „Velice dobře se znám s trenérem Uničova Dušanem Žmolíkem, Když působil v Mohelnici, jezdil jsem se tam dívat. Tyto soutěže mě zajímají, hodně nasledovanou mám i ČFL,“ prozradil.

Nejlepší český dorostenecký trenér roku 2013 dále působil v Mladé Boleslavi či jako asistent Němce Winfrieda Schäfera u íránského celku Esteghlal FC. Také se jeho kroky střetli se současným hlavním trenérem Slovácka, Martinem Svědíkem, se kterým spolupracoval dříve u mládežnické reprezentace. Právě pětačtyřicetiletý trenér svého nového kolegu do týmu doporučil.

Reklama