Reklama
Loading...
Reklama

Slovenský celek AS Trenčín odstartoval v pondělí letní přípravu. Vedení týmu ze západu Slovenska si pro tuto sezonu dalo jasný cíl. Na rozdíl od loňské sezony, kdy skončili ve skupině o udržení na 7. příčce, chtějí letos zabrat a umístit se mezi šesticí nejlepších celků našich východních sousedů.

Dopomoci k úspěchu by měl nový belgický trenér Stijn Vreven, který byl před pár dny oficiálně jmenován do funkce, prozatím jen s roční smlouvou.

„Dlouhodobě jsme skautovali vhodný typ trenéra a věříme, že jsme to v osobě Stijn Vrevena našli. Přichází pro nás důležitý moment, po sportovní stránce se chceme připravit tak, aby návrat domů v jarní části byl podložený kvalitními výkony. Věříme, že Trenčín znovu ukáže svojí kvalitu, protože kádr bude na to uzpůsobený. Věřím, že můžeme být tam, kde jsme byli v minulosti. Budeme dělat vše pro to, abychom se dostali do první šestky,“ sdělil generální manažer Róbert Rybníček na pondělní předsezónní tiskové konferenci.

Nový sedmačtyřicetiletý lodivod trenčínského celku trénoval v minulosti belgické celky jako NAC Breda či Waasland-Bereren, naposledy Lokeren, Jako hráč hrál na postu pravého obránce.

Oblékal dres belgických celků Mechelenu, Gentu, holanského Utrechtu, Vitesse Arnhem nebo ADO Den Haag. Dokonce i německého Kaiserslauternu, se kterým okusil boje v  Poháru UEFA. Zřejmě největší úspěch zažil s Utrechtem, když vyhráli holandský národní pohár.

Za belgickou reprezentaci odehrál dva zápasy. Realizační tým společně s ním rozšířil Werner Martens.

„Do začátku nového ročníku ligy zůstávají necelé tři týdny. Mužstvo uvidím pouze ve dvou přípravných zápasech, ale jsem trenér, který nehledá výmluvy. Současná situace je těžká pro každého. Těším se na první zápas a na práci v klubu, který má jasnou výzvu. Věřím, že dosáhneme lepších výsledků, než v minulé sezoně,“ uvedl belgický trenér.

Napomoci k úspěchu by měli nové zahraniční akvizice, jenž dorazili do města, ležícího na řece Váh. A to navrátilec, nigerijský křídelník Philip Azango. Ten se neprosadil KAA Gent, do kterého před dvěma lety odešel. Dále americký útočník s nigerijskými kořeny, Eduvie Ikoba, který střílel branky v maďarské nejvyšší lize. Začátkem tohoto měsíce již dorazil z dánské ligy, Juha Pirinen – finský krajní obránce.

Otázkou zůstává, zda se vedení podaří udržet ghanské ofenzivní pravé křídlo, jednadvacetiletého Osmana Bukariho. Ten svými výkony v loňském ročníku vzbudil zájem nejednoho evropského klubu, včetně pražské Slavie. Když jsme se dostali ke klubu z Vršovic, nemůžu se nezmínit, že oblíbenec Sešívaných, ofenzivní hráč Gino van Kessel opustil slovenský klub, ve kterém se mu vždy tolik dařilo.

„Kádr v podstatě zůstal pohromadě, ještě před vyvrcholením ligy u nás skončily Keston Julien a Mohammed Lamine. Smlouva skončila Ginovi van Kesselovi, který u nás také nebude pokračovat. Uvidíme, co ještě přinese přestupové období,“ dodal Rybníček.

 

Rodák z Alkmaaru s pasem karibského ostrůvku Curacao v kapse, přestoupil do kyperského Olympiakosu Nicosia. Škoda, že neměl prostor se s novým belgickým trenérem vice seznámit, zajisté mu mohl povyprávět o kyperské kopané, jelikož toho času hrál za městského rivala – Omonii. Doposud tento curacaovský světoběžník krom české a slovenské ligy a rodného Nizozemí, okusil fotbal v Anglii, Francii, Polsku či Belgii. Nyní má další zářez, a věřte, že ne poslední.

 

Trenčín v této sezóně vedl jako hlavní trenér Němec Matthias Kohler, kterého v říjnu minulého roku nahradil Norbert Hrnčár. Ten spolu s Richardem Högerem skončily poté, co jim 30. června vypršely smlouvy. Do konce prodlouženého ročníku 2019/20 vedl AS dosavadní asistent Juraj Ančic.

Související články:

Reklama