Reklama
Loading...
Reklama
miesto
FOTO: www.astrencin.sk
Slovenský futbal, TOP

TOP 5 talentov Slovenska, ktoré si pýtajú miesto v lepšej súťaži

V uplynulej sezóne, dostali vo Fortuna Lige šancu aj mladí hráči, ktorí mali šancu sa ukázať. Našli sa aj takí, čo svojimi schopnosťami vyčnievali a tak si môžeme predstaviť päť najväčších talentov z našej súťaže. Veľa z nich môže nájsť miesto vo vyšších súťažiach, no určite sa nájdu aj takí čo radi zostanú.

5. DÁVID HRNČÁR

miesto
Zdroj fotografie: www.skslovan.com

Po vynikajúcich výkonoch na hosťovaní v Zlatých Moravciach sa od mladého krídelníka čakali veľké veci po návrate do materského Slovana Bratislava. Zároveň sa však bralo na vedomie, že na jeho pozícii je množstvo kvalitných alternatív a presadiť sa nebude jednoduché.

Zo začiatku to tak naozaj bolo a zdalo sa, že Hrnčár nebol pripravený posunúť sa na vyššiu úroveň. Následne však začal mať Slovan ťažkosti na pozícii pravého obrancu. Pauscheka aj Medvedeva trápilo množstvo zdravotných problémov. Práve z tohto dôvodu sa mladý Slovák posunul na túto pozíciu, kde sa postupne udomácnil. Podával na nej skvelé výkony a patril k najlepších hráčom v tíme. Aj vzhľadom k tomu, akým spôsobom si dokázal vybojovať miesto v zostave a faktom, že dokáže zahrať na viacerých pozíciách, môže byť žiadnym hráčom v blízkej budúcnosti.

4. IVAN KRAJČÍRIK

Zdroj fotografie: www.mfkruzomberok.sk

Ak sa bavíme o Ružomberku ako celku, ten zažil v tejto sezóne skvelý obrat, v porovnaní s tou minulou. Nemalú zásluhu mal na tom aj brankár Krajčírik, ktorý bol oporou a v priebehu sezóny podával vynikajúce výkony. Členom prvého tímu je už tretiu sezónu a i napriek mladému veku patrí medzi hviezdy v mužstve.

Aj štatisticky sú jeho čísla obdivuhodné. V rámci ligy odohral 31 zápasov a inkasoval len 22 gólov, pričom si 16-krát udržal čisté konto. Vynikajúci bol hlavne víťazný zápas so Slovanom, kde mladý brankár zlikvidoval množstvo striel a udržal si čisté konto.

3. DOMINIK TAKÁČ

Zdroj fotografie: www.fcspartaktrnava.com

Pri brankároch ešte chvíľu zostaneme. Dominik Takáč, je ďalším mladým brankárom, ktorý sa v tejto sezóne ukázal vo výbornom svetle. Pri dlhodobom zranení Rusova dostal šancu ako jednotka a určite nesklamal. Spartak mal v tejto sezóne najlepšiu defenzívu, na čom má veľkú zásluhu aj ich ochranca svätyne.

Štatisticky bol na tom ešte lepšie ako jeho kolega z Ružomberka. V 29 zápasoch, za svoj chrbát pustil len 16 gólov a mal až neuveriteľných 18 zápasov s čistým kontom. Svoj tím podržal aj vo finále pohára. V tom Spartak v pozícii outsidera dokázal fantasticky poraziť Slovan. Takáč mal na víťazstve veľkú zásluhu, nakoľko mužstvo viackrát podržal.

2. SEBASTIÁN KÓŠA

Zdroj fotografie: www.fcspartaktrnava.com

Ak sa mladý obranca zaúča po boku takej legendy ako je Martin Škrtel, tak sa očakáva, že z neho vyrastie skvelý futbalista. Defenzívu Trnavy mimo brankára a Škrtela, držal aj jeho kolega v strede obrany Sebastián Kóša. Len 18-ročný obranca je už druhú sezónu pravidelným členom základnej zostavy Spartaka.

Hoci jeho zásluha vo víťaznom finále nebola taká veľká, keďže nastúpil až v predĺžení na posledné minúty, počas celej sezóny podával v defenzíve zodpovedné výkony. Nedávno sa objavili správy, že o mladý talent majú záujem kluby z Talianska. Tam nachádza miesto pravidelne mnoho mladých Slovákov. V rámci piatich najlepších líg, je to tá, kde sa nachádza najviac slovenských hráčov.

1. JAKUB KADÁK

miesto
Zdroj fotografie: www.astrencin.sk

Azda najlepšie výkony podával vedúci hráč ofenzívy Trenčína, Kadák. Trenčín bol dlho neviditeľný, nakoľko kvôli zlému úvodu sezóny sa nedostal do skupiny o titul . V tej o záchranu však jasné dominovali a v baráži o Európsku Konferenčnú Ligu zakopol až v poslednom zápase s Dunajskou Stredou.

Práve Kadák bol v rámci útoku hlavnou hviezdou. K 13 gólom pridal osem asistencií a získal korunu kráľa strelcov. Jednalo sa o masívne zlepšenie. Nakoľko sezónu predtým síce patril medzi hráčov základnej zostavy, no podarili sa mu len dva presné zásahy. Ak sa v Trenčíne, podobne ako v Žiline, mladí hráči predávajú pomerne rýchlo, v jeho prípade sa dá skutočne hovoriť o možnom odchode.

Reklama