Reklama
Loading...
Reklama

Pražská Sparta v poslední době neměla nikdy zcela vyřešenou otázku brankářské jedničky. Někdejší brankář Slovácka Milan Heča a rumunský gólman Florin Nita o tento prestižní post neustále bojovali. Nyní však může přijít další zajímavá alternativa, s níž nikdo v České republice patrně nepočítal. Podle našich informací se může totiž konat velký letní comeback.

Na Letnou se může vrátit brankář, jež to zde velmi dobře zná. Český reprezentant Tomáš Vaclík nemá nyní v Seville na růžích ustláno a vzhledem k tomu, že se blíží konec jeho smlouvy, se nedá předpokládat přílišné vylepšení dané situace.

Řešení otázky dalšího působiště se tak dříve či později řešit musí. Návrat do Česka představuje jednu z alternativ, byť by si na ni donedávna asi nikdo příliš nevsadil.

Po jeho odchodu do zahraničí vlastně Sparta nikdy neměla jasně danou brankářskou jedničku. I to má jistě podíl na tom, že od jeho odchodu nikdy neslavila mistrovský titul. Fanouškům v tomto ohledu jistě postupně dochází trpělivost.

Vaclík
Tomáš Vaclík proti Edenu Hazardovi / Zdroj: Sevilla

Osoba Tomáše Vaclíka by jim dávala jistou naději. Jednalo by se pro obě strany o novou výzvu. Vaclík oslaví letos dvaatřicáté narozeniny a fronta se tak na něj patrně stát nebude.

Sparta již před jarní částí mluvila o tom, že chce skončit nejhůře druhá a nepřímo tím naznačila, že jasným cílem pro příští sezonu je titul. Zkušenosti reprezentačního brankáře z fotbalové Evropy by jí jistě mohly posloužit. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama