Reklama
Loading...
Reklama

Česká reprezentace příjemně překvapila všechny fanoušky, když sehrála vyrovnaný zápas s Belgií v rámci kvalifikační skupiny. Hvězdný soupeř si z Prahy odvezl pouze jeden bod, přičemž v jisté chvíli sahal český tým i po vítězství. V boji o účast na světovém šampionát v Kataru si opět zachytal brankář Tomáš Vaclík, jemuž momentálně v Seville pšenka nekvete a přichází spekulace o tom, kam povedou jeho další fotbalové kroky, přičemž se ukazují různé scénáře.

Tomáš Vaclík i díky větším zkušenostem dostal přednost před dvěma brankářskými kolegy pravidelně chytajícím nejvyšší domácí soutěž. Filip Nguyen a Aleš Mandous museli sledovat zápas jen z lavičky. Zkušený brankář španělské Sevilly prožil svůj hvězdný okamžik již v prvním poločase, kdy si na něm vylámal zuby Leander Dendoncker. Získaný bod musel jistě posílit sebevědomí celého českého týmu, ale u brankáře Sevilly musí být umocněno. V dosavadním průběhu sezony totiž nastoupil v dresu týmu z Andalusie pouze v sedmi zápasech a jeho další brankářské vytížení v klubu se jeví jako záludná otázka. Jeho výkon v zápase s Belgií tak mohl poslat i jistý vzkaz případným zájemcům o jeho služby v budoucnu.

Na přetřes již přicházejí různé scénáře a ten první by znamenal jeho setrvání ve Španělsku, přičemž by se stěhoval do Valencie. Tradiční španělský klub byl dlouhodobě vnímán fanoušky jako člen “druhé linie” za Barcelonou a Realem Madrid. Podobnou pozici má u fanoušků v České republice vlastně i Sevilla. V tomto ročníku však můžeme Valencii vidět v polovině tabulky La ligy a evropské poháry se jí v následujícím ročníku týkat nebudou. Vaclíkovy zkušenosti by mohly pomoct k lepším výsledkům.

Už na podzim se však objevil další a možná trochu zarážející scénář. Po Vaclíkově návratu údajně touží pražská Sparta, z níž se před sedmi lety vydal na evropské fotbalové putování. Zde jsme již delší dobu svědky souboje o post brankářské jedničky mezi Florinem Nitou a Milanem Hečou. Do hry se má nyní vložit i talentovaný František Kotek. Ten podepsal na Letné nový dlouhodobý kontrakt a Letenští v něm vidí příslib pro budoucnost. Může Tomáš Vaclík také zamíchat kartami?

V zápase s Belgií dokázal, že brankářské řemeslo stále výborně ovládá. Vzhledem k jeho věku by však mělo být o dalším dění co nejrychleji rozhodnuto. Bylo by tak dobře pro něj i celý český fotbal.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Tomáš Vaclík se vrátí do Česka možná dříve, než bychom čekali
  • Tomáš Vaclík opět poznal nevděčnou roli a opět ji zvládl
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama