V dnešním 20. kole anglické Premier League se utkali West Ham United a Crystal Palace. Největší zásluhu na výhře celku z východu Londýna měl český reprezentant Tomáš Souček, který doslova řádil a vstřelil dvě branky.

Zápas odstartoval pro West Ham velkým problémem. Už ve třetí minutě totiž Fabianski musel lovit míč ze sítě. Po skvělém pasu od Bentekeho se rychle zorientoval Wilfried Zaha a prostřelil polského brankáře. Zvrat však přišel během patnácti minut. V deváté minutě začala velká show Tomáše Součka. Skvělý centr Antonia si našel právě Souček a hlavou vyrovnal. To však nebylo vše.

Za 15 minut totiž přišla další rána pro Palace. West Hamu měl stadartní situaci, na jejíž konci stál znovu bývalý záložník pražské Slavie. Míč si zpracoval ze vzduchu a razantní střelou uklidil míč za záda gólmana Guaity. 2:1 pro West Ham platilo jen do konce prvního poločasu. V tom druhém se totiž upravovalo skóre ještě jednou. Po rohovém kopu si vybojoval místo Craig Dawson a z bezprostřední blízkosti pojistil vedení. V 97. minutě ještě upravil skóre Batshuayi, ale to bylo vše a souboj tak skončil v poměru 3:2 pro West Ham.

Tímto vítězstvím se West Ham, alespoň prozatím, dostal na čtvrtou příčku zajišťující evropské poháry. Velkou měrou na tom mají zásluhu i Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, kteří táhnou klub výš a výš. Po dlouhých letech čekání má West Ham opravdu dobrý start do ligy a je jen na nich, zdali si na konci zahrají i poháry. V lize po dnešku drží sérii čtyř výher za sebou a rozhodně nehodlají končit. V dalším kole je však čeká slavný Liverpool.