Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Souček West Ham vyloučení
FOTO: West Ham United
Český fotbal, Zahraničí

Tomáš Souček může podstoupit nový test vyzrálosti

Český reprezentační záložník Tomáš Souček si během posledních týdnů doslova podmanil fotbalovou Anglii. Jeho přestup do West Hamu United budil mnoho otázek ohledně vyzrálosti pro angažmá v jedné z elitních fotbalových soutěží. Zatím však dokazuje, že zmíněná nervozita nebyla na místě. V minulém ročníku splnil s týmem jasně daný úkol v podobě záchrany v nejvyšší soutěži. Nyní se v kabině vedou debaty o evropských pohárech, přičemž jiné kluby s tímto cílem zůstávají za očekáváním.

Rodáka z Havlíčkova Brodu znají fanoušci z české nejvyšší soutěže jako typického štítového záložníka s úkolem mařit soupeřovu útočnou snahu. Respektive se u nás tato pozice stále takto vnímá. V tomto ročníku však má “Suk” na svém kontě již osm gólů, přičemž se podíval na hřiště v třiadvaceti zápasech. Podobnou statistiku za tento počet odehraných zápasů neměli ani někteří čeští fotbalisté, jež přišli s ofenzivnějšími úkoly. Myslím tím třeba Patrika Bergera či Milana Baroše. Můžeme tak s klidem mluvit o jeho další fotbalové perspektivě.

V londýnském derby s Fulhamem se zapsal do statistik i méně atraktivním způsobem. V sedmé minutě nastavení viděl z rukou rozhodčího Mika Deana červenou kartu a v hlavě se pak musely objevit myšlenky na absenci v příštím zápase. V duelu s Sheffieldem se možná budou muset “Hammers” obejít bez něj. Existuje však ještě možnost odvolání.  West Ham však zda nenaplnil roli jasného favorita. Na gól se v zápase čekalo marně a Fulham si zvedl sebevědomí před pokračováním boje o záchranu.

Součkovo vyloučení řada lidí označovala minimálně jako velmi sporné a pro klub bude mít celá věc patrně pokračování. Někteří experti označili tento verdikt dokonce za nesmyslný. Jeho rozporuplnost dokonce uznal i trenér Fulhamu Scott Parker. Vzhledem k tomu, jak výraznou postavou tohoto ročníku zatím Tomáš Souček je, bude celá fotbalová Anglie sledovat postup komise, jež bude řešit toto případné odvolání . Může vzniknout i slušný mediální tlak. 

Součkovu pozici ještě více ukazuje také výrazné zastání u známých fotbalových osobností na britských ostrovech. Tu nejvýraznější představuje patrně někdejší útočník Evertonu, Tottenhamu či Barcelony Gary Lineker. Tento člověk dnes působí především jako fotbalový glosátor a prohlásil, že “toto není červená karta ani za milion let”. Bývalá hvězda Arsenalu Ian Wright, jež strávila jeden rok i ve West Hamu, zase prohlásil: “toto je nejhorší rozhodnutí, jaké jsem kdy viděl”.

Nad celou věcí se částečně pohoršil i druhý účastník inkriminovaného souboje. Útočník Fulhamu Alexander Mitrovič podle vlastních slov neviděl důvod k udělení červené karty. Jedno tuctové postrkování v nastaveném čase se nyní stává velkým tématem ve fotbalových médiích. Tomáš Souček má nyní patrně z fotbalového hlediska velmi špatnou náladu a doufá, že se nic takového již nebude opakovat. Vlastně poprvé v tomto ročníku se k němu fotbalová štěstěna otočila zády. Pokud však na celou věc nechá brzy zapomenout, může se jednat o další ukázku jeho fotbalové vyzrálosti.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Tomáš Souček opět skóroval a napomohl West Hamu k výhře
  • Tomáš Souček se utrhl ze řetezu! West Ham útočí na poháry
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – V lesku Zlatého míče
  • Reklama