Reklama
Loading...
Reklama

Nakonec ani Brighton, ani slavné AS Monaco. Český reprezentant zřejmě zamíří do klubu West Ham United. Podle všeho je hráč již v Londýně na testech a zdravotní prohlídce. Vše potvrdil na svém Twitterovém účtu Jaroslav Tvrdík.

Sám hráč má o přesun do Anglie velký zájem. Jak Souček uvedl, hrát v Premier League je snad snem každého fotbalisty. Zatím by se jednalo o hostování v hodnotě 4 milionů euro. Ve smlouvě by měla být i povinná opce. Ta by byla aktivována v tom případě, že by se londýnský klub udržel v nejvyšší soutěži. V tom případě by do Edenu putoval doplatek dalších 16 milionů euro. Pokud by West Ham sestoupil, Souček by se vrátil zpět do Slavie Praha.
Tato verze je pro samotného hráče i Slavii ideální. Souček si zahraje minimálně půlrok zřejmě nejprestižnější ligu na světě, a Slavia za to zinkasuje v přepočtu sto milionů korun. A pokud bude v příští sezoně West Ham nadále prvoligový, Souček v jeho kádru zůstane a Slavia v celkovém součtu dostane přes půl miliardy korun. Tím by se stanovil nový český rekord za přestup tuzemského hráče z české ligy do zahraničí. Ten dosavadní doteď drží Tomáš Rosický a jeho transfer do Borussie Dortmund.

West Ham je slavná značka, klub několikrát vyhrál FA Cup a jednou i nyní již zaniklý PVP. Letos je ovšem na chvostu tabulky a je namočen v boji o záchranu.
Souček je v posledních sezonách neodmyslitelnou součástí úspěšné éry Slavie. V letošním ročníku prestižní Ligy Mistrů dal dvě branky a hlavně se stal nejvíce běhajícím hráčem soutěže, když měl v nohou více jak 76 km.

Reklama