Reklama
Loading...
Reklama

S dvouletou přestávkou v nizozemském Arnhemu a německém Kolíně nad Rýnem ukazuje český reprezentační obránce Tomáš Kalas své umění výhradně na britských ostrovech, kam se olomoucký odchovanec vydal již jako sedmnáctiletý poté, co se jeho umění zalíbilo londýnské Chelsea v brance s Petrem Čechem. Rozhodl se absolvovat bitvu s mnoha zajímavými zápletkami, kde se statečně bil, ale své místo na slunci nikdy na Stamford bridge nezískal. Nyní má však přes sebou další výzvu a možnost velmi zajímavého pokračování příběhu.

 

Po většinu času ve fotbalové Anglii působil ve druhé nejvyšší soutěži Championship. Oblékal dresy Middlesbrough, londýnského Fulhamu a nyní válčí za Bristol City. Do roku 2019 v Bristolu působil jako hostující hráč z Chelsea a před začátkem minulé zvláštní sezony zde podepsal smlouvu, která definitivně zpřetrhala jeho vazby s “blues” a začal psát novou fotbalovou kapitolu. Ta také pro přinesla novou výzvu, jak o sobě dát v Anglii ještě více vědět.

Trenér Lee Johnson ocenil jeho již dvouleté působení v “the robins” a určil rodáka z Olomouce kapitánem týmu. Tomáš Kalas. Vidí přirozeného vůdce pro boje o prvoligový cíl. Zde může přijít pro Tomáše Kalase jedna zajímavá zkouška. Vzhledem k tomu, že druhá nejvyšší anglická soutěž se netěší v České republice valné pozornosti, nevěnovali mu fanoušci příliš velkou pozornost a vlastně nikdy nezískal pevné místo v reprezentaci. Pokud by se mu v nové pozici dařilo, může se i zde karta otočit.

Bristol vstoupil do sezony slušně a udržuje kontakt se špičkou tabulky. Ta je v Championship zpravidla velice vyrovnaná a nachází se v ní velký počet týmů, pro něž je postup jediným cílem. Když se český fanoušek podívá na její tabulku, uvidí mnohé kluby, jež zná důvěrně ze sledování Premier league jako Fulham, Reading či Watford. Bristol má teď jednoznačný cíl dostat se minimálně do baráže o nejvyšší soutěž a Tomáš Kalas se má zhostit role vůdčí osobnosti.

Vydá se tak vstříc největšímu úspěchu své dosavadní kariéry. Už samotné angažmá v Bristolu začínalo velkým závazkem. Přestupem z Chelsea se stal nejdražším hráčem v dějinách tohoto klubu a dala se tak předpokládat velká očekávání. Získáním pozice kapitána v klubu z některé z elitních fotbalových zemí se najednou Tomáš Kalas dostává do celkem vybrané společnosti. Mnoho takových českých kolegů. Nachází se ve věku, kdy by měla jeho fotbalová kariéra stoupat na vrchol a nyní dostal ideální příležitost k dalšímu stoupání. V případě úspěchu by se pro něj mohlo jednat i o jednu malou satisfakci. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Souček: Je hezké hrát proti top hráčům. Chci být ale lepší než oni
  • Rodí se fotbalový Dominik Hašek?
  • Reklama