Reklama
Loading...
Reklama

Již jsme psali o tom, že výkon Slavie na hřišti londýnského Arsenalu měl k ideálu hodně daleko. Nicméně jsme byli svědky jedné zvládnuté zkoušky, z níž se před zápasem dostavily jisté obavy a dlouho se ani nevědělo, kdo bude jejím reálným aktérem. Hlavní roli v ní nakonec sehrál záložník Tomáš Holeš, jež zafungoval jako ideální záskok na pozici stopera při absencích Ondřeje Kúdely a Simona Deliho. Pro Slavii je to výborná zpráva i do dalších zápasů.

Trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským musel mít pořádně zamotanou hlavu, neboť přibývaly otázky ve věci obsazení pozice stopera po boku Davida Zimy. Začalo se tak mluvit o neobvyklých alternativách vypadajících skutečně jen jako nouzové řešení, u něhož všichni doufali, že se nedostaví absolutní propadák s přílišným vlivem na výsledek zápasu. Ten je vzhledem k jeho průběhu velmi pozitivní a trenéři zvládli rovněž hledání alternativy pro střed obrany.

Volba nakonec padla na Tomáše Holeše. Odchovance Hradce Králové zná česká fotbalová veřejnost především jako záložníka, ale v Londýně skládal trochu nečekanou zkoušku na pozici stopera. Musel očekávat velký mediální dozor. Svou schopnost zaskočit na nezvyklém postu skládal ve velmi těžkém zápase, přičemž jeho kolegové působící běžně na tomto postu zanechali laťku hodně vysoko. Aktér sedmi zápasů v dresu české reprezentace měl před sebou skutečně těžkou zkoušku.

Ihned po zápase jsme mohli prohlásit, že Tomáš Holeš ve zkoušce obstál. Z celé obranné čtveřice prožil z hlediska výkonu nejpovedenější večer. Znovu jsme viděli hráče, jenž o sobě opět ani na vteřinu nepochyboval a trenér Trpišovský mohl sám sobě gratulovat za šťastnou ruku. O gólovou radost obral domácí útočné hvězdy Lacazettu či Saka a vše korunoval v posledních vteřinách zápasu, kdy dostal svou brankou zajistil Slavii lepší pozici před odvetou. 

Nedá se předpokládat, že by se rodák z Nového Města na Moravě trvale usadil na postu stopera. Například Ondřej Kúdela představuje jednoho z týmových lídrů a slávistická záloha bude Holešovy služby rovněž potřebovat. Jedná se však o dobrou zprávu pro celý slávistický tým. Ukázala se další dobrá alternativa pro mimořádné případy.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Velmi sladký konec pro slávistický tábor
  • Trpké vzpomínky stranou. Slavia je dnes v jiné pozici
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama