Reklama
Loading...
Reklama

Bundesligový celek Werder Brémy se vyhnul blamáži v baráži a udržel se v elitní společnosti šestnácti nejlepších týmů v Německu. Takové štěstí neměli celky Düsseldorf a Paderborn, kteří první ligu našich západních sousedů opustili. I když fráze, že se vyhnuli oné blamáži, je tak trochu nadnesená.

Protože celek ze severu Německa, sice zvládl roli favorita ve dvojzápasové barážové play off, ale žádný oslnivý výkon nepředvedl. Čtyřnásobný mistr, jenž opustil prvoligové vody jedinkrát, a to v sezoně 1980-81, se s Heidenheimem přímo natrápil. A na hřišti v dresu zelonobílých byli celou dobu čeští hráči, brankář Jiří Pavlenka a krajní obránce Theo Gebre Selassie.

Už první zápas, který se odehrál před týdnem na brémském Weserstadionu, byl pro domácí zklamání. Na stadionu pro více než 42 tisíc diváků se linulo ticho, jelikož diváci díky korononákaze na stadiony v Německu stále nemůžou. Brémám vázla ofenzíva a jen s dvěma střelami na brankáře Heidenheimu se nedá čekat vítězství. Naštěstí obranné řady, v čele s oběma Čech, fungovaly skvěle. Brankář Pavlenka byl takřka bez práce. Ale domácí se o překvapivě bezbrankovou remízu museli nakonec ještě strachovat. Jelikož těsně před koncem obdržel finský obránce Moisander druhou žlutou kartu v zápase, a tak mu nezbývalo hřiště předčasně opustit.

A právě pondělní odveta na půdě Haidenheimu byla bitva o vše. A nejen ze strany Brém. Jak víme z historie. Souboj “Davida s Goliášem“ často nebývá jednoznačný. To se také potvrdilo. Domácí sice z kraje utkání dostali smolně vlastní branku, ale to je nesrazilo do kolen a bojovali dál. Ke konci základní hrací doby se dočkali a srovnali pohotovou dorážkou. Hrála se již čtvrtá minuta nastavení a Brémy využili svých prvoligových zkušeností a rozhodně nechtěli nechat nic náhodě. Krásnou střelou z první z hranice velkého vápna otočili skóre na svou stranu.

Jenže hra pokračovala dál a o několik minutek později přišel zkrat českého obránce Gebre Selassieho. Ten nevybíravým způsobem fauloval a rozhodčí bez váhání ukázal na pokutový puntík. Kterou chladnokrevně útočník Heidenheimu proměnil. Brankář Pavlenka byl bez šance.

Zápas skončil remízou 2:2, což stačilo prvoligovému zástupci v baráži, aby mohl další sezonu ještě pobýt mezi německou fotbalovou elitou. Druhou Bundesligu vyhrál Bielefeld, který se už dříve ligy účastnil, druhým přímým postupujícím je Stuttgart, tradiční prvoligový celek. Bohužel špatně skončila sezona pro Dynamo Dráďany, které sestoupili do 3. ligy. Neúspěšným taženým tak skončil ročník pro Čechy Petráka a Hušbauera. 

Související články:

Reklama