Reklama
Loading...
Reklama

Za dva týdny bude mladičký Adam Karabec slavit své sedmnácté narozeniny. A pražská Sparta svému talentu dala dárek ve formě tříleté smlouvy. Pražský celek moc dobře ví, jaký potenciál tento hráč má a proto si ho pojistila až do roku 2023. To je také maximální doba, na kterou může klub dát kontrakt hráči do 18 let.

Čerstvě šestnáctiletý mladík začal letošní sezonu v týmu do 19 let, během podzimu už nastupoval za její rezervu ve třetí lize a od jara doplnil první tým Letenských. S ním nejprve jen trénoval, ale nyní se dostává na ligové trávníky, kde umí branku připravit, ale i vstřelit.

Jsem rád, že jsem dostal důvěru a můžu se každý den zlepšovat v klubu, jako je Sparta,“ řekl po podpisu smlouvy Adam.

 

Adam je odchovanec Bohemians a následuje cestu jiného Klokana. A to Václava Kadlece, který se po vleklých zdravotních komplikacích rozhodl letos v únoru, v pouhých 27 letech, ukončil kariéru. Ofenzivní útočník momentálně navazuje na svého jmenovce Hložka, jenž se také v šestnácti letech probojoval do základu Sparty a aktuálně patní k tahounům týmu.

Adam je pro mě velký vzor, že se to v tak mladém věku dá zvládnout. Není to pravidlo, ale Adam je důkazem toho, že to jde.“ prozradil pro klubový web.

Podobně jako u Hložka, nechce vedení Sparty nic uspěchat a chce dát mladíkům prostor pro jejich přirozený rozvoj. Pražský klub nechce o oba talentované Adamy dozajista přijít, proto bylo její prioritou, aby je v klubu udržela. Aby taky ne. Už nyní velké evropské kluby krouží okolo staršího Hložka. A je jen otázko času, kdy podobný kolotoč odstartují doposavad skvělé výkony mladšího Karabce.

Mladík chce sparťanskému celku splatit důvěru, kterou do něj klub dává. Jeho aktuální cíl je pomoci týmu dostat se do pohárové Evropy a také s ním získat v budoucnu titul. Rozhodně to nejsou nesplnitelné cíle.

Evropu mají na dosah. Jednak výhrou nad Libercem ve finále národního poháru, tak udržení třetí příčky v ligové tabulce. A sen o titulu? Sparta jej získala naposledy v ročníku 2013/14, stejně tak slavila triumf v poháru. Aktuálně je pražský celek na vlně vítězství pod vedení trenéra Václava Kotala. Bohužel, jak je u Letenských zvykem, jedna úspěch, setrvání trenéra ve Spartě nezajistí. Kotal dal hře, opět to sparťanské srdíčko a bojovnost. Hráčům nechybí sebevědomí.. Už jeho dřívější práce u sparťanské rezervy naznačovala, že se blýská na lepší časy. Jenže, každá vítězná série jednou končí. Do toho otazníky nad pokračováním slovenského obránce Davida Hancka, jenž hostuje z italské Fiorentiny. 

Určitě je podle mě toto správný směr, jakým se Sparta vydala. Nejen volbou trenéra, ale také umožněním herního prostoru pro své odchovance. Procházíme dobou koronavirovou a kluby budou chtít šetřit. A kde jinde ušetřit, než na drahých posilách ze zahraničí. A je jen dobře, že nyní dostávají šanci mladíci. A jak dokazují jejich výkony, ten prostor je oprávněný.

Související články:

Reklama