Reklama
Loading...
Reklama

Když před sezonou přivedla Opava hráče naposledy působícího v páté anglické lize, příliš fanoušků mu nevěřilo. Dvaadvacetiletý Christ Tiéhi ale splácí důvěru, kterou do něj klub vložil, a je jedním z mála nadějí týmu, který se snaží udržet v nejvyšší soutěži. Nejen o záchranářských bojích se pro náš magazín talentovaný záložník rozpovídal.

Je to trochu nezvyklé, že hráč, který působil ve Francii či Anglii přijde hrát do České republiky. Proč sis v zimě vybral Opavu?

Bylo to jednoduché, moje smlouva v Anglii vypršela a já hledal nový klub. Opava ke mně byla hodná a to stačilo.

Zajímaly se o tebe i jiné kluby?

Mohl jsem jít hrát do Řecka, ale preferoval jsem příchod sem. Znal jsem lidi, co tu hráli, ti mi říkali, že je tu dobrá soutěž.

Tiehi
Christ Tiéhi v souboji se sparťanským Davidem Mobergem Karlssonem / Zdroj: Jaroslav Ožana / ČTK

A chtěl bys tu zůstat i nadále? Údajně se o tebe zajímá místní rival, Baník Ostrava… Přemýšlel bys o přestupu?

Ano, chci tu zůstat ještě rok nebo dva, abych si tu udělal dobré jméno před odchodem z téhle úžasné země. Možné je všechno. Stále mám s  Opavou smlouvu ještě na dva roky, takže na mně nezáleží, ale myslím, že Opava bude zkoumat každou možnost.

Pro tvůj klub se dění nevyvíjí správným směrem, momentálně jste sedmnáctí. Myslíš, že se můžete vyhnout sestupu? Jaká je v týmu nálada?

Ano, situace je komplikovaná, nejsme v  dobré pozici. Ale stále zbývá osm zápasů do konce a my do nich dáme všechno. V kabině je každý namotivovaný ke splnění stejného cíle.

Přesuňme se k  mezinárodnímu fotbalu. Odehrál jsi pár zápasů za reprezentaci Pobřeží Slonoviny do 20 let, ale narodil ses v Paříži ve Francii. Jaký národní tým by sis případně zvolil?

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetl jste polovinu rozhovoru s Christem Tiéhim. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 16.

Související články:

Reklama