Reklama
Loading...
Reklama

Teplice zkoušejí šestadvacetiletého obránce Tomáše Egerta, který je v klubu na týdenních testech. Tento urostlý stoper nakoukl do druhé nejvyšší anglické ligy Championship v době svých studií, když odehrál tři utkání za Burton Albion.

Teplice postrádají hráče do defenzivy, a to i kvůli rozsáhlé marodce svých hráčů. V desátém kole první ligy musel trenér Radim Kučera do obrany stáhnout záložníka Tomáše Kučeru. Posilou by se mohl stát stoper Tomáš Egert, který je nyní u Sklářů na týdenních testech. O jeho případném angažmá by mělo být jasno na konci týdne.

„Pokračujeme v hledání posil pro zimní přestupní období a Tomáš Egert je vysoký střední obránce, kterého v následujících dnech otestujeme,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek.

Tomáš Egert se v roce 2018 vydal studovat sportovní management na univerzitu do Derby ve Velké Británii. Český stoper během studií zaujal celek Burton Albion, který tehdy hrál druhou nejvyšší anglickou soutěž. Český obránce v Championship odehrál tři zápasy. Po konci sezóny Burton spadl do třetí ligy a neprodloužil stoperovi smlouvu. Egert poté obdržel angažmá v Oldhamu Athletic, který hraje čtvrtou nejvyšší anglickou ligu. Kariéra fotbalisty byla narušena zraněním kolene a za posledního dva a půl roku odehrál přibližně 200 minut.

Než se Egert vydal na Britské ostrovy, sbíral fotbalové zkušenosti rovněž v České republice. 192 centimetrů vysoký obránce působil v Liberci, ve Vyšehradě či na Žižkově. V druhé nejvyšší české soutěži má na kontě 31 startů a přidal i jeden gól.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama