Reklama
Loading...
Reklama

První zimní posilu hlásí na Stínadlech. Na testech zde uspěl kapitán rezervního týmu Lille, aktuálního lídra francouzské Ligue 1. Dvaadvacetiletý Ruben Droehnle zaujal teplické vedení svou technickou stránkou, přístupem a výbornou levačkou.

„Ruben se na testech ukázal ve velmi dobrém světle. Jeho levá noha je opravdu výborná, může hrát jak levého beka tak stopera. Navíc se jeví také dobře charakterově,“ nešetřil chválou sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Kapitán B mužstva Lille však zatím s týmem jen trénuje. Premiéry v české lize se dočká nejspíše až v půlce ledna, kdy bude startovat jarní část FORTUNA: LIGY.

„Rubena můžeme zaregistrovat po otevření přestupního okna. Jeho posun kvůli změně termínové listiny se nyní řeší, ale předpoklad je, že se otevře v polovině ledna před prvním jarním kolem,“ vysvětlil problematiku sekretář Jiří Kučera.

Ruben Droehnle na testech
Zdroj fotografie: FK Teplice

Mladý reprezentant

Francouzský obránce vyrostl ve Štrasburku, kde se poprvé dostal k fotbalu. V patnácti letech pak zamířil do Lille. Tam rozvíjel svůj talent a díky svým výkonům dostal šanci i v mládežnických kategoriích francouzské reprezentace, konkrétně za U16 a U19.

„Nyní přicházím do Teplic, klub vypadá výborně, moc se mi líbí atmosféra v klubu. Moc se těším až budu moct hrát, hráči jsou výborní, stejně tak vedení klubu a trenér, všechny pocity jsou super,” neskrývala nadšení nejnovější posila.

Kam s ním?

Štěpán Vachoušek z nového hráče pěje ódy a rozplývá se nad jeho levačkou. Sportovní ředitel také dodal, že Droehnle může nastupovat jak na pozici krajního beka, tak stopera.

Jelikož David Černý na krajním bekovi předvádí spolehlivé výkony, které podporuje i aktivitou dopředu, nabízí se logicky druhá varianta. A to nahrazení Jana Shejbala na pozici levého stopera.

Teoreticky by mohla být vyměněna celá stoperská dvojice. Teplice totiž mají aktuálně na testech i Tomáše Egerta, českého obránce, který se proslavil tím, že při studiu v Anglii hrál i tamní druhou nejvyšší ligu. Tomáš Kučera, hrající pravého stopera, se na tento post posunul ze záložníka jen z nouze.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama