Reklama
Loading...
Reklama

Před zápasem by jistě málokdo čekal, že si dosud výsledkově tápající Pardubice odvezou z Teplic všechny body. Kdo po slibném teplickém startu sezóny a vyválčené remíze se Spartou očekával pro Teplice klidnější sezónu, ten se vrátil opět na zem.

TEPLICE DO ZÁPASU VSTOUPILY S TOUHOU VYHRÁT

Přitom zápas se pro skláře nevyvíjel vůbec špatně. Už od úvodních minut byla patrná snaha teplických hráčů vyvíjet tlak po své právě straně, kde v Pardubicích momentálně na levém obránci zaskakuje Tischler. Na tom je však stále znát, že původním povoláním obránce není. Pravý obránce Teplic Radosta tak hrál spíše na pozici křídla a s pravým stoperem Knapíkem Pardubice na této straně přečíslovali. Výsledkem bylo několik centrů, ovšem gólu se domácí nedočkali. A to ani po tutovce, ve které v 15. minutě míč vůbec netrefil Jukl a následně zakončující Yasser poslal míč z pozice kolem penalty dokonce mimo stadion Na Stínadlech.

Opět se opakovaly zajeté scénáře, kdy Yasser sklepával dlouhé balóny na své spoluhráče. Jedno takové prodloužení hlavou vyústilo v gólovku Fily, který však trefil pouze brankáře. Opakovaly se i bleskurychlé rozehrávky směrem od Grigara, o kterých jsem již několikrát psal. Pro fajnšmekry bych doporučil zhlédnout záznam v čase 31:41. V momentně, kdy si jde Grigar teprve za branku pro míč, aby následně vykopl, jeho spoluhráči nakopnou motory a už sprintují do útoku. Zkrátka vědí, že míč tam za chvíli přiletí…

Co už ovšem na záznamu vzhledem k pomalé režii neuvidíte, že podobná rychlá rozehrávka a následná ztráta míče předcházela i jedinému gólu do sítě sklářů. Vypadá to tedy, že i tato zbraň, která v minulém kole proti Zlínu vyslala do gólové příležitosti Radostu, má dvě strany mince.

ROZHODČÍ KVÍTEK PRŮBĚHU ZÁPASU NEPOMOHL

Poměrně výraznou postavou v zápase byl hlavní rozhodčí Michael Kvítek. Ten se svými asistenty zřejmě uznal branku, která padla z lehkého ofsajdu. Ovšem vzhledem k absenci kalibrované čáry si své rozhodnutí obhájí. Je však naprosto zarážející, že jediný, kdo v prvním poločase dostal od rozhodčího žlutou kartu, byl hráč Teplic. Zatímco minimálně tři zákroky pardubických, které měly být ohodnocené stejně, zůstaly bez karetního napomenutí.

Celkový dojem měl pak divák ze zápasu takový, že zatímco Pardubice svého soupeře řezaly hlava nehlava, Teplice jim v tomto silovém pojetí nedokázaly vzdorovat. Toto vyjádření nejlépe dokresluje obličej stopera Teplic Chaloupka. Ten po závěrečném hvizdu vypadal, jak kdyby právě absolvoval svůj první zápas v MMA.

V tomto smyslu bylo řízení zápasu poměrně podivné. Rozhodčí převážně ve druhém poločase velmi kouskoval hru, která naprosto ztratila veškeré tempo. Úzkostlivě pískal kdejaký kontakt, ovšem na druhou stranu karty rozdával pouze výjimečně. Výsledkem tak bylo 40 odpískaných faulů.

TEPLICE ZTRATILY SVŮJ FAKTOR X

Právě bojovnost a důraz v soubojích bylo to, co Teplice až do venkovního zápasu ve Zlíně zdobilo. Naopak trenér Kováč si dlouhodobě stěžuje, že i vzhledem k typologii jeho fotbalistů mu právě důraz v osobních soubojích chybí. V zápase Na Stínadlech se však role zcela otočily. Pardubicím ale nelze vyčítat, že se na tomto nedostatku snažily zapracovat.

V případě Teplic už je to však druhý zápas v řadě, kdy důraz chyběl. Trenér Frťala po zápase svůj tým káral za absenci hladovosti, chytrosti, důrazu při standardních situacích, zbytečnou váhavost i absenci odhodlání. To jsou ovšem všechno atributy, které tým sklářů ze startu sezóny zdobily.

Ačkoliv to tak po velmi slibném startu sezóny nevypadalo, malý teplický zázrak je po prohrách ve Zlíně a s Pardubicemi pryč. Do Karviné tak Teplice pojedou s tím, že musí zvítězit, protože dosud s kluby ze spodních pater tabulky uhrály jeden bod (doma s Jabloncem). Se stejným cílem ale samozřejmě do zápasu půjde i Karviná, která si po zápasech na Spartě a Slavii potřebuje spravit chuť a začít také získávat body. Jedno je jisté. Teplice čeká během reprezentační přestávky pořádná šichta.

Reklama