Reklama
Loading...
Reklama

Zatímco Liberec opouštějí hráči jako Karafiát, Kuchta, Beran či Baluta, vedení Slovanu už se začíná ohlížet po náhradách. Posilou do středu pole by se mohl podle posledních informací stát dvaadvacetiletý Dalibor Takáč, momentálně hájící barvy Ružomberoku. Vedení modrobílých mělo o slovenského špílmachra zájem už v zimě, tehdy se ale přestup dotáhnout nepodařilo.

Skauti z Podještědí Takáče pozorovali při posledním utkání Ružomberoku o místo v Evropské lize. V něm svěřenci Jána Haspra porazili Trnavu 2:0, gólem v závěrečných minutách se blýskl právě sledovaný záložník. „Ruža“ tak do pohárové Evropy postoupila stejnou cestou jako liberecký Slovan. Středopolař platil za tahouna a nejlepšího hráče svého týmu v uplynulé sezoně, v níž si ve 27 utkáních připsal 4 branky a 6 asistencí.

Není tedy divu, že o něj kromě Liberce mají zájem také v Baníku Ostrava a maďarském Honvédu. Oba tyto celky ale skončily v ligových tabulkách mimo příčky zajišťující evropskou budoucnost, přesun na Stadion u Nisy by pro Takáče dával největší smysl. Cena za jeho služby by se mohla pohybovat kolem 200 tisíc eur (cca 5,3 milionu korun).

Dalibor Takáč je úspěšný i na virtuálním hřišti. Během koronavirové pauzy zvítězil v turnaji eFortuna Liga Challenge ve hře FIFA 20. Výhru ve výšce 1500 eur (cca 40 tisíc korun) následně odevzdal Centru sociálních služeb Trojlístek, se kterým MFK Ružomberok dlouhodobě spolupracuje.

Související články:

Reklama