Reklama
Loading...
Reklama

V tíme Trenčína akoby sa niečo zmenilo. Toto mužstvo ešte v uplynulej sezóne hralo do posledných chvíľ o záchranu. Teraz však vedie ligu o štyri body a predvádza fantastický futbal. Výrazná zmena nastala na poste trénera. Prišiel srbský tréner Ilija Stolica, ktorý predtým krátke obdobie viedol srbský Partizan. Zdá sa, že tento tréner priniesol do Trenčína novú mentalitu. Mimo fantastických výkonov, je viditeľná aj fantastická nálada, ktorá v tíme panuje. Mimo trénera však zlepšenie atmosféry, prináša aj modernizovanie štadióna.

Umenie vyhrávať aj náročné zápasy

Posledné stretnutie s Banskou Bystricou bolo pomerne náročné. Trenčín mal síce územnú prevahu, no do veľkých šancí sa dostával len ťažko. Dobrá defenzíva a fakt, že Bystrica sa nedokázala dostávať do šancí, však napokon výhru priniesli. Trenčín dokázal využiť zaváhanie súpera v strede poľa a práve z toho rezultoval víťazný gól pri výsledku 1:0. Trenčania si tak užívajú nielen prvé miesto v tabuľke, ale takisto skvelé výkony mužstva, ako aj modernizáciu svojho štadióna.

A hoci práve tento zápas nebol jeden z kategórie, kde by sa striedala jedna akcia za druhou, v Trenčíne aj tak mohli oslavovať výhru, k čomu im dopomohla fantastická mentalita. O tej sa vyjadril na pozápasovej tlačovej konferencii aj hlavný tréner Ilija Stolica.

Veľkou výhodou Trenčína je fantastický tímový duch

To, ako skvele tím spolu funguje dokazujú jednak sociálne siete tímu. Tam môžeme často vidieť zábery hráčov, ktorý vo skvelej nálade a s radosťou cestujú na tréning, či na zápas. O niečo autentickejšie však pôsobí samotný pohľad na štadióne. Práve v poslednom stretnutí s Banskou Bystricou sa ukázalo, že tím drží skutočne pokope. Viditeľné to bolo najmä po vstrelenom góle, kedy radosť neskrýval, ani len posledný človek na lavičke. Viditeľné to bolo aj pri bránení výsledku. Ľudia na zápase mohli sledovať, ako celá lavička nadšene reaguje na všetko, čo sa na ihrisku dialo. Každý jeden dobrý obranný zákrok, či zažehnanie nebezpečnej situácie, bolo sekundované radosťou celej lavičky domáceho klubu.

„Zdá sa, že nový tréner priniesol do Trenčína stratenú vášeň k futbalu. Takmer 4000 návšteva si nemohla nevšimnúť to, s akým nadšením a patričnou emóciou, reaguje na všetko čo sa na ihrisku dialo.

Toto je to najdôležitejšie, čo môžete v športe vidieť. Keď sledujete lavičku ako z celého srdca reaguje na udalosti na ihrisku a teší sa z každej udalosti čo sa podarí, je to fantastický pohľad. Presne pre toto robíme to čo robíme. Ak nefunguje kabína, nebudú ani výsledky. Preto je dôležité aby sme držali spolu aj teraz, ale aj v prípade, že výsledky nebudú ideálne“ vyjadril sa tréner Ilija Stolica

Reklama