Reklama
Loading...
Reklama

Slovácko stále působí jako největší překvapení tohoto ligového ročníku. Nyní to potvrdilo i v zápase v Příbrami. Když v patnácté minutě vyloučil rozhodčí Berka záložníka Jana Navrátila, dostavila se možná u fanoušků jistá skepse a hráčům bylo jasné, že mají před sebou další velmi těžkou zkoušku. V té však uspěli na výbornou a nemusí se bát před dalším týdnem, kdy je čeká velmi těžká ligová zkouška. Může se v případě úspěchu ještě pevněji usadit mezi domácí elitou a pokračovat v možné cestě za evropskými poháry.

Mnoho týmů by po vyloučení hráče v patnácté minutě přepadla jistá skepse, ale v případě Slovácka se tak nestalo. Velmi k tomu přispěla pochopitelně i Příbram, u níž se sebevědomí blíží nule. V tabulce je za ní už jen poslední Opava. I přes přítomnost postav s velkými zkušenostmi se logicky musí dostavovat myšlenky na sestup. Slovácko se naopak dostalo na medailovou pozici a co se týče spekulací o pohárech, nesmí zde již nikdo chodit kolem horké kaše. 

Tým má teď před sebou jistý týden pravdy a může do něj jít s velmi pozitivními myšlenkami. Vzhledem k posledním výsledkům musí hráči získávat další dávku sebevědomí.  Nejdříve se Slovácku postaví do cesty v domácím prostředí Jablonec. Bude se jednat o přímý souboj o třetí místo v ligové tabulce. Kdyby někdo řekl před sezonou, že například Viktoria Plzeň bude v této části ročníku ztrácet na Slovácko šest bodů, i jeho fanoušci by si patrně ťukali na čelo.

Nejbližší soupeř Jablonec zatím naplňuje předsezónní očekávání a panuje zde celková spokojenost. Případný úspěch Slovácka na Střelnicí by tak pro Moravany znamenal vystoupání dalšího ligového schodu.  Tým ze severu Čech bojoval o pohárové příčky už v minulých třech letech a ve zbytku sezony jistě mohou v mnohém pomoci i získané zkušenosti. Vzhledem k postavení jiných uchazečů o poháry se nachází v roli favorita. Již v zápase se Slováckem ji bude mít úkol naplnit.

O víkendu pak přijde jeden z možných vrcholů sezony. Slovácko doma přivítá pražskou Slavii, která podle všeho směřuje za obhajobou mistrovského titulu. Tamní fotbalová družina v čele s Vlastimilem Daníčkem bude mít za úkol vnést do toho jistou komplikaci. Tým se bude nacházet skutečně v pozici soupeře, jež nemá co ztratit a může jen získat. Fanoušci věří v dostatečnou motivaci i bez jejich přítomnosti. Doufají v udržení současné pozice v tabulce a že dojde ke stabilizaci celkové situace v České republice. To by mělo umožnit vstup diváků na stadion a ti by se po letech dočkali zahraničního soupeře, což si před nedávnou dobou ještě nikdo nedokázal představit.

Již několikrát jsme si kladli otázku, zda je tým Slovácka na tuto pozici a z ní vyplývající účast v evropských pohárech připraven. Bude jen dobře, pokud se na ní brzy najde odpověď. Skutečně se zde rýsuje možnost dalšího českého zástupce mezi širší fotbalovou smetánkou. Následující týden může napovědět mnohé o dalším směřování Slovácka minimálně v tomto ročníku.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slovácko zatím zvládá nezvyklou roli. Co bude dál?
  • Může letos Slovácko vrátit do regionu evropské poháry?
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama