Reklama
Loading...
Reklama

Český plážový fotbal se dočkal! Dnes se rozběhla česká Superliga žen i mužů a k vidění byly napínavé bitvy s krásnými góly, tak jak se od plážového fotbalu očekává. Po letech se na scénu vrátila i soutěž žen, kde nastoupilo i pár známých tváří. V dresu Příbrami vyběhla slávistická ikona Petra Divišová a slávistický dres oblékla reprezentační útočnice Tereza Kožárová. Na perfektně připraveném hřišti Na Korábě se odehráli i tři napínavé bitvy mužů.

Ačkoliv se start Superligy oproti minulým letům opozdil, hráče a hráčky na úvod sezony nepřivítalo zrovna letní počasí. Teplota se za celý den nedostala nad 20 stupňů, dopoledne navíc písek lehce zkrápěly i dešťové kapky. Na hraní sice ideální podmínky, pro letní požitek už nic moc…

Ale pojďme k samotnému dění.

Muži: Bohemians hasili požár na poslední chvíli. Slavia i Dukla těžké zápasy zvládli. 

První hrací kolo mužů odstartoval zápas mezi Bohemians a Ladronkou Praha. Týmy, které mají od samého začátku ambice dostat se do FINAL Four předvedly na úvod strhující zápas. ,,Klokani“ posíleni o slovenského reprezentanta Róberta Hustýho prohrávali po první třetině 1:3 a zbytečné individuální chyby sráželi jednoho z adeptů na titul i ve druhé třetině. Zelenobílý v poslední patnáctiminutovce zabrali a po brankách Vyhnala, Hustýho a dvou zásahů Zdeňka Slámy otočili nepříznivý výsledek na 7:6.

Zajímavý zápas předvedla Dukla Praha s Uherským Hradištěm. Dukla vstoupila do zápasu sebevědomě a zaslouženě se po brance Štěrby dostala do vedení. Uherské Hradiště spoléhalo na své věže v útoku. Janík s Tomaštíkem dělali obráncům Dukly problémy a výsledkem byly dva proměněné trestné kopy. Zápas definitivně rozsekl ukázkovými nůžkami Lukáš Kubišta a dukláci se mohli radovat z výhry 4:3.

Největší hit dne znamenal duel mezi obhájcem titulu ze Slavie a slovenským týmem ViOn Slovakia. Poslední mistři se brzy dostali do dvoubrankového vedení, parádní akcí se mimochodem blýskl reprezentant Lukáš Trampota, v závěru druhé části hry si nicméně zápas výrazně zkomplikovali, když nechali soupeře snížit na 2:3. Uklidnění přinesl až necelé dvě minuty před koncem nejlepší střelec loňského ročníku Daniel Valeš.

Ženy: Slavia si jde zaslouženě pro ženský titul! 

Jako první na písek vyběhly hráčky Slavie a Bohemians. Celkem vyrovnaná hra nakonec přinesla až příliš jasný výsledek, když se z výhry 5:0 radovaly hráčky v „sešívaném“.

Slávistky nenašly v úvodní hrací den žádného konkurenta. Ve druhém utkání si poradily s nevyzpytatelnou Příbramí 6:1 a na závěr celého dne pak vysoko deklasovaly Duklu poměrem 21:2.

Nejvyrovnanější bitvu mezi ženami předvedly v sobotu hráčky Příbrami a Bohemians. Ačkoliv Pražanky dlouhou dobu držely vedení na své straně, nakonec o něj přišly, když v úplně poslední sekundě zápasu rozhodla Kim Dinh Thanhová.

Ještě předtím si Příbram v klidu poradila s Duklou 12:1 a po třech zápasech tak se šesti body na kontě drží druhé místo za suverénní Slavií. Třetí jsou hráčky Bohemians, které si s Duklou poradily 8:1.

Na čele střelkyň se seřadila hned pětice s pěti brankami – Aneta Jungová, Veronika Pýchová, Michaela Jablončíková (všechny Slavia), Kim Dinh Thanhová a Barbora Pomijová (obě Příbram). Zajímavou bilancí se pyšní také Tereza Lišková z Dukly, která vstřelila tři ze čtyř branek svého týmu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VČETNĚ STŘELKYŇ BRANEK NAJDETE ZDE >>>

Související články:

Reklama