Reklama
Loading...
Reklama

Po všech spekulacích o nezdravé atmosféře uvnitř Baníku Ostrava se najednou začalo spekulovat o dalším odchodu, jež by patrně znamenal pro ostravský tým těžkou ránu do vazu. Velmi hlasitě se začalo mluvit o odchodu vůdce ostravské defenzivy Patrizia Stronatiho. Vážní zájemci se měli ozvat z druhé nejvyšší anglické soutěže Championship. Nyní však přichází okolnosti, které případný přestup na britské ostrovy minimálně výrazně komplikují.

 

Baník má u někdejšího obránce Austrie Vídeň či Mladé Boleslavi jasně stanovenou cenu na případný přestup, kterou odmítá snížit. To potvrdil i nový sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. Pokud by se jemu a jeho kolegům podařilo udržet řízného beka v Ostravě, jistě by v očích fanoušků výrazně stoupl. Pomoci jim paradoxně mohou i některé nepříjemné okolnosti posledních dnů.

Nejen v České republice se nyní intenzivně mluví o druhé vlně viru COVID- 19. Na přetřes tak přichází logicky i téma opětovného uzavření hranic s nejasně dlouhým trváním. Vzhledem k tomu, jak vážnou situaci Velká Británie v souvislosti s tímto virem zažila, dá se předpokládat ze strany případných zájemců velmi opatrné jednání. Při nejhorším možném scénáři by vlastně anglické angažmá mohlo skončit dříve než začalo, což by vyvolalo maximálně velmi hořký úsměv.

Další brzdu těchto jednání představuje současný zdravotní stav ostravského obránce. Z Ostravy totiž hlásí poškozené vazy v rameni, z čehož vyplývá přibližně měsíční pauza. Z tohoto důvodu musel Stronati oželet i improvizovaný reprezentační sraz na olomoucký zápas se Skotskem, kam se naopak podívali jeho ostravští kolegové Adam Jánoš, Roman Potočný a Daniel Holzer. Přišel tak o další možnost fotbalového zviditelnění a pravděpodobnost přestupu opět klesla.

Nejedná se však o jistou vyšší vůli, jež přinutí ostravského obránce s italskými kořeny setrvat na moravskoslezském pomezí? Stronati podnikl baníkovský návrat v roce 2018 poté, co se klub vrátil do první ligy a následně na poslední chvíli zachránil od dalšího sestupu. Majitel klubu Václav Brabec ho prezentoval jako jeden ze symbolů nové baníkovské éry, která dá zapomenout na nezdary a pády z poslední dekády. 

Dnes je Stronati všeobecně považován za jednoho z vůdců baníkovské družiny. Poprvé si kopl Patrizio Stronati do míče v nedalekém Hlučíně, ale za krátký čas byl jistě rád za podávání hráčům jako Martin Lukeš, Václav Svěrkoš čí Zdeněk Pospěch. 

V poslední době se mluví o tom, jaký příkop vzniká mezi hráči a trenérem Kozlem. Možná i to byl jeden ze spouštěčů jednání Patrizia Stronatiho o angažmá v zahraničí. Zde se opět dostáváme k hypotézám, na něž asi nikdy nedostaneme odpověď. Pokud chce však Baník i nadále myslet na účast v evropských pohárech, potřebuje mít ve svých řadách přirozeného vůdce a když vidíme Patrizia Stronatiho na hřišti, lze ho brát jako hráče s tímto potenciálem. Také na to má nejvyšší čas. Nachází se ve věku, kdy by měla jeho kariéra stoupat k pomyslnému vrcholu a jistě si ani on sám nepřeje, aby se tak dělo v šedi ligového průměru. 

Nyní může dostat jednu z posledních šancí ukázat, že je hráčem s jistým X- faktorem.  Všichni ví, že baníkovský vstup do sezony nemá s ideálem mnoho společného. V případě odchodu by Stronati mohl získat cejch kapitána, co opouští topící se loď. Za dobu svého působení po návratu do Ostravy se stal poměrně velkým oblíbencem náročných ostravských fanoušků. Ti v něm vidí jednu z nadějí na lepší fotbalové zítřky. Pokud se Baníku podaří Stronatiho udržet nesmí si však pouze oddechnout. Potenciální odchod svého stopera musí brát jako další důrazné varování.

Související články:

  • Baník Ostrava hlásí posilu do do útoku
  • V Baníku tiká časovaná bomba
  • Reklama