Reklama
Loading...
Reklama

V čase keď preberal František Straka mužstvo Michaloviec, sa špekulovalo len o jednom. Či bude klub hrať baráž, alebo priamo vypadne. Napokon však mužstvo pod českým trénerom nabralo fantastickú formu. Hoci pred jeho príchodom nemalo ani jedno víťazstvo v lige, napokon sa z otázky, či to bude baráž, alebo priamy zostup, stala otázka, či to vôbec bude baráž.

Pred posledným kolom, to navyše vyzeralo, že to baráž skutočne nebude. Košice, s ktorými Michalovce bojovali, strácali na svojho súpera tri body, s tým, že mali lepšie vzájomné zápasy. To napokon Košiciam pomohlo vyhnúť sa baráži, nakoľko posledný vzájomný zápas odohrali práve s Michalovcami. Vďaka výhre a zisku troch bodov, svojho súpera bodovo vyrovnali a vďaka lepším vzájomným stretnutiam sa vyhli baráži. Tá teda čakala na Michalovce a na Františka Straku.

Straka sa dozvedel všetko na poslednú chvíľu

Ako je známe, baráž hrá predposledné mužstvo najvyššej súťaže a druhé mužstvo v druhej lige. Michalovce sa teda do baráže dostali na poslednú chvíľu, no neboli jediné. V druhej najvyššej súťaži bol dlhodobo druhým Prešov. A nakoľko tri kolá pred koncom zvládol s Petržalkou vo vzájomnom zápase remizovať a udržať si dvojbodový náskok, zdalo sa všetko jasné. Mužstvo z východu však nezvládlo zápas s Humenným a do baráže šokujúco putovala Petržalka. Pre tú to mohol byť návrat medzi elitu po dlhých rokoch.

Mužstvo navyše ukázalo, že vie prilákať fanúšikov. Nakoľko ich štadión nespĺňal podmienky na hranie baráže, odohrali ju na Tehelnom Poli. Na zápas prišlo takmer 4000 fanúšikov, čo by bol v lige nadpriemer. Po prvom zápase bola v lepšej pozícii Petržalka, ktorá zvíťazila 2:1. Straka však nezostal svojej povesti nič dlžný. V odvete jeho mužstvo zvíťazilo 2:0 a naďalej bude hrať najvyššiu súťaž. Otázna je však budúcnosť českého trénera. Potom čo v uplynulej sezóne zachránil Trenčín, nedostal možnosť pokračovať. Uvidíme, či sa niečo podobné stane aj teraz.

5 1 hlasující
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x