Reklama
Loading...
Reklama

Sparta Praha oznámila třetí letní posilu. Stal se jí zkušený jednatřicetiletý stoper Ondřej Čelůstka, který po konci smlouvy v Antalyasporu přichází jako volný hráč. Smlouvu na Letné podepsal do roku 2023.

V reprezentaci dlouho přehlížený hráč se do ní trvale prosadil až za působení současného trenéra Jaroslava Šilhavého, od kterého dostal velkou důvěru, stal se stoperem číslo 1 a pomohl tím vyřešit problémy národního týmu na této pozici. Kromě spolehlivých výkonů v defenzivě vstřelil i vítěznou branku proti Kosovu, kterou naší reprezentaci zajistil postup na EURO.

 

Rodák ze Zlína, který prošel Slavii, Palermem, Trabzonsporem, Sunderlandem, Norimberkem a již zmiňovaným Antalyasporem, by se měl stát pilířem zadních řad Sparty, která v posledních letech měla na postu stopera podobně jako dříve reprezentace velké problémy. Ty se klub z Letné v tomto přestupovém období rozhodl rázně vyřešit. Původně měl na mušce ještě větší jméno – bývalého stopera Liverpoolu Martina Škrtela. Námluvy s ním ztroskotaly, a tak Sparta zaměřila svou pozornost na českého reprezentanta, který je o čtyři roky mladší než Škrtel a tak může být dlouhodobějším řešením.

 

V případě, že zůstane Hancko, o jehož setrvání na Spartě se jedná, by Sparta konečně mohla najít stabilní dvojici spolehlivých stoperů. Ale i v případě, že by se Hancka nepodařilo udržet a Lukáš Štětina navázal na své výrazně zlepšené výkony pod koučem Kotalem, tak by se Sparta nemusela mít obavy. A ani David Lischka ještě ve Spartě neřekl poslední slovo.

Samozřejmě nejen z důvodu vytížení v těžkých mezinárodních zápasech klíčového muže reprezentace je pro český fotbal nutností postup Sparty do základní skupiny EL. Vypadnout třikrát po sobě hned s prvním soupeřem je velký propadák, který se na Letné budou snažit napravit. S tím by mohli pomoct i další hráči s reprezentačními zkušenosti, neboť se už delší dobu píše o zájmu Sparty o další reprezentanty, konkrétně o Ladislava KrejčíhoDavida Pavelku.

 

Díky angažmá Ondřeje Čelůstky ve Spartě bude moct v příští sezoně v lize dojít k pikantnímu bratrskému souboji, neboť za nováčka nejvyšší soutěže Pardubice na pozici levého stopera nastupuje Ondrův bratr Tomáš. Další zajímavostí je, že před odchodem do zahraničí Čelůstka působil u úhlavního rivala letenských Slavie. Jek je vidět, důvodů, proč bude Ondřej Čelůstka v české lize ostře sledovaným a hráčem je více než hodně.

 

Související články:

Reklama