Reklama
Loading...
Reklama

Najvyššia slovenská súťaž Niké liga, má aj vďaka účasti Slovenska na EURE svoje vlastné zastúpenie na tomto turnaji. Celkovo na ňom pôsobí pätica hráčov z tejto súťaže, z dvoch tímov. Svojich hráčov majú na turnaji Slovan a Trnava. Celkovo sú to traja Slováci, jeden Gruzínec a jeden Slovinec. My sa po prvom kole tohto turnaja pozrieme aj na nich, ale aj na hráčov, ktorý v Niké lige pôsobili v minulosti a na turnaji sa nachádzajú.

Súčasní hráči Niké ligy

Zo spomínanej pätice hráčov sa pozrieme najskôr na Slovákov. Z kádra Trnavy sa nachádza v súťaži Sebastián Kóša. Ten sa v rámci prvého zápasu na ihrisko nedostal. Fantastické slovenské víťazstvo nad Belgickom sledoval z lavičky. O niečo aktívnejší bol Dávid Strelec z bratislavského Slovana. Ten sa dostal do hry na posledných 20 minút. Hoci Slováci v tom čase už skôr bránili, mal pár dotykov s loptou a dokonca jednu streleckú príležitosť. Ústrednou postavou z Niké ligy v tomto zápase, bol skúsený stredopoliar Juraj Kucka. Ten odohral celý zápas a spolu so Stanom Lobotkom a Ondrejom Dudom podal fantastický výkon v zálohe. Aj vďaka jeho aktivite a bojovnosti sa Slovensko tešilo z dobrého výsledku.

Zdroj: www.skslovan.com

Fantastický výkon podal aj Guram Kašia v drese Gruzínska. To svojim výkonom a herným prejavom proti Turecku všetkých prekvapilo. V peknom zápase napokon však súperovi podľahli 3:1, pričom posledný gól dostali už do prázdnej brány. Stopér nášho úradujúceho majstra, ktorý je zároveň kapitánom gruzínskej reprezentácie, odohral celý zápas. Posledný futbalista zo slovenskej súťaže na turnaji, Slovinec Adrian Zeljkovič, sa pri remíze svojej krajiny s Dánskom na ihrisko nedostal.

Bývalí hráči Niké ligy

Prvý z hráčov, ktorí sa na turnaji predstavili a v Niké lige už nepôsobia je András Schäfer. Ten sa predstavil v drese Maďarska v zápase proti Švajčiarsku. Za svoj tím odohral celý zápas, no s nelichotivým koncom po prehre 1:3. Hráč zanechal stopu v slovenskej súťaži v drese Dunajskej Stredy. Za tú odohral 52 ligových zápasov, v ktorých si pripísal tri presné zásahy.

V drese nášho severného suseda Poľska, odohral celý zápas Jakub Kiwior. Poľsko, za ktoré nenastúpil Lewandowski, ktorý má problém so zranením, svojho súpera zaskočilo vedúcim gólom. Svoj náskok však neudržalo a napokon sa muselo zmieriť s prehrou 1:2. Kiwior v našej súťaži obliekal dresy dvoch klubov. Púť na Slovensku začal v drese Podbrezovej, odkiaľ sa po zostupe svojho tímu presunul do Žiliny. Tam sa vypracoval natoľko, že nasledoval prestup do talianskej Spezie a dnes už hráč oblieka dres londýnskeho Arsenalu.

Rekordný strelec Andraž Šporar sa predstavil v drese Slovinska. Hrotový útočník, o ktorého návrate do bratislavského klubu sa momentálne špekuluje, odohral takmer celý zápas, keď bol striedaný v 95. minúte. V útoku podal fantastický výkon a dostal sa do mnohých šancí. Strelecké šťastie mu však chýbalo a tak tieto šance zostali nevyužité. Slovinci sa tak museli uspokojiť len s remízou. Bude zaujímavé sledovať, či sa skúsený útočník, ktorí je spolu s Róbertom Semeníkom rekordérom v počte gólov v jednej sezóne najvyššej slovenskej súťaže, do nej vráti. O tejto skutočnosti, sme už v našom článku informovali.

Zdroj: www.skslovan.com

V drese Gruzínska sa mimo Gurama Kašiu predstavil aj bývali stredopoliar Slovana, Giorgi Čakvetadze. V zálohe podal slušný výkon, no do listiny strelcov, prípadne nahrávačov sa nezapísal. Z ihriska odišiel v 74. minúte. Tento futbalista v Slovane len hosťoval. Po konci hosťovania si prakticky všetci, vrátane hráča a klubu želali jeho zotrvanie. To sa však nakoniec nepodarilo a hráč odišiel do anglického Watfordu. Aj po jeho odchode boli rôzne špekulácie o jeho návrate, najmä keď v novom tíme nehrával. Napokon však získal skvelú formu a s klubom podpísal dlhodobú zmluvu.

Prekvapenie na koniec

Posledný futbalista, ktorý v minulosti pôsobil v Niké lige, má za sebou veľmi smutný zápas. Skórovať za Portugalsko je snom mnohých futbalistov. To však neplatí, keď obliekate dres súpera. Stopér českej reprezentácie Robin Hránáč podal v defenzíve kompaktný výkon. Napokon bol však veľkým smoliarom, keď si v čase, keď Česko viedlo vsietil vlastný gól.

Zdroj:


Hoci je hráčovo pôsobenie v slovenskej súťaži pomerne nedávne, zrejme by si na to veľa ľudí nespomenulo. Hranáč pôsobil v sezóne 2021/2022, počas jesennej časti v drese Liptovského Mikuláša, kde hosťoval. Celkovo v najvyššej súťaži odohral 18 ligových zápasov a pridal aj jeden presný zásah. Po jesennej časti sa jeho hosťovanie skončilo.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x