Reklama
Loading...
Reklama

Na podzim ještě běhal v dresu rezervního týmu Teplic, teď je však Ladislav Kodad spasitelem áčka. V posledních čtyřech zápasech, kdy nastoupil v základní sestavě sklářů, vstřelil tři branky. Ve včerejším utkání proti Bohemians zachránil svým gólem v 82. minutě domácím alespoň bod.

Nedělní zářez pro něj znamenal druhou ligovou branku. Připravil mu ji nadýchaným centrem Vukadin Vukadinovič. Kodad pak jen míč usměrnil hlavičkou do poloodkryté brány.

„Je to pro mě snový začátek v áčku Teplic, snad takhle budu pokračovat dál. Musím se občas štípat, jestli se mi to nezdá,” popisoval Kodad své pocity po konci utkání.

Teplický talent dostal v posledních čtyřech zápasech od trenéra Radima Kučery pokaždé důvěru a nastupoval v základní jedenáctce. Tu řádně splácí, protože v každém z těchto utkání se přímo podílel na gólu.

Premiérovou trefu si zapsal na začátku března v pohárovém utkání proti Brnu. O tři dny později navázal v lize s Opavou a v dalším zápase si po jeho centru srazil míč do vlastní sítě liberecký Michal Sadílek.

Ladislav Kodad
Kodadova oslava gólu proti Bohemians / Zdroj: Deník/František Bílek

Třetiligová zkušenost

Do teplického A-týmu se snažil dostat nadějný odchovanec Bíliny již před čtyřmi lety. Nezbylo pro něj však místo a musel se tak vydat na zkušenou do nižších soutěží. V druholigovém Táborsku nedostal vůbec šanci, v třetiligovém Litoměřicku už ano.

„Ani v Táborsku ve 2. lize jsem skoro nic neodehrál, ve 3. lize v Litoměřicku jsem šanci dostal, nastupoval jsem tam i za béčko v kraji. Pak jsem šel do teplické rezervy.“

Kodad se však nevzdal a úporná snaha s velkou dávkou trpělivosti se mu vrátila. Jeho góly jsou pro Skláře důležité na cestě za udržením prvoligové příslušnosti.

„Vážím si, že mám důvěru trenéra. Proti třetí lize je ta první zákonitě velký skok, všechno je rychlejší. Já jsem ale vždycky věřil, že se do Teplic jednou vrátím a budu ligu hrát. Nevzdal jsem se, využil jsem šanci. Příběh jsem zlomil,“ pronesl Kodad.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama