Reklama
Loading...
Reklama

Slavia Praha splnila v rámci MOL cupu roli jasného favorita a své méně slavné jmenovkyni z Karlových Varů nadělila na cestu do západočeského lázeňského města deset gólů. Vedoucí tým české nejvyšší soutěže se tak může těšit na čtvrtfinále domácího poháru a třeba se dostaví myšlenky na double. Možnost se předvést dostali hráči, jež museli v poslední době sledovat své kolegy z lavičky. Mohli jsme například vidět v soutěžním zápase brankáře Jana Stejskala. Jeden však všechny předčil v radosti. Čtyřgólový comeback totiž oslavil útočník Stanislav Tel. 

Toho fanoušci brali především po odchodu jejich miláčka Milana Škody jako nového útočného lídra schopného usměrňovat mladší kolegy. Tuto roli však vzhledem k různým okolnostem vlastně nikdy na hřišti trvale nezastával. Během svého druhého působení ve Slavii, jež trvá zatím čtyři roky, si musel jednou trochu nuceně odskočit na hostování do Jablonce, ale ve svém fotbalovém životopise má tři mistrovské tituly se Slavií. Nejvíce si užíval patrně oslavu toho v roce 2017, kde se stal jedním z hlavních hrdinů rozhodujícího zápasu s Brnem. Když dostal od trenérů důvěru, vždy se za ní dokázal odvděčit. Fotbalový osud však dokáže být někdy krutý.

Se Stanislavem Teclem si dokázal mnohdy velmi krutě zahrát. Jeho kolena dostala několikrát tvrdě naloženo a i kvůli tomu je počet odehraných zápasů v nejvyšší soutěží menší, než jaký mohl rodák z Jindřichova Hradce zvládnout. Vzhledem k jeho věku ho fanoušci rozhodně neodepisovali a i dnes možná věří, že se vše v dobré obrátí. Momentální situace ve slávistickém útoku mu však není příliš nakloněna. Přednost dostávali mladší kolegové a vše navíc sleduje z hostování v Unionu Berlín Petar Musa. Stanislav Tecl se tak celkem dlouho čekal na větší příležitost.

V letošní sezoně zasáhl v domácí soutěži do třinácti zápasů, ale činil tak především jako střídající hráč. Skvělé vystoupení v prvním kole v Českých Budějovicích je dnes bohužel takřka zapomenuto. Dohromady strávil na hřišti 351 minut a všechny tři góly vstřelil právě na Střeleckém ostrově v jihočeské metropoli. 

Pozdější absence či případná role “žolíka” jsou něčím, co žádnému hráči na sebevědomí nepřidá. Působení jiných slávistických ofenzivních hráčů naznačovalo, jak těžká bude pro třicetiletého útočníka cesta zpět do základní sestavy. Je nutné zdůraznit, že ani v této sezoně se mu skutečně nevyhnuly záludné hry osudu. Covid- 19 ho postihl hned dvakrát. Některé zápasy tak sledoval sám ve svém bytě, kde ho jistě svrběly nohy. Nikdo na něm ale prý po návratu do kolektivu nepozoroval beznaděj z dalšího “začátku od nuly”. Díky jeho přístupu ho trenéři stále dávají za příklad mladším hráčům, z nichž někteří se rovněž ukázali v posledním pohárovém zápase. On však musí myslet dál než do příštího zápasu. Naznačilo tedy jeho střelecké vystoupení s Karlovými Vary něco pro jeho další slávistické působení?

Díky čtyřem vstřeleným gólům a úsměvu na tváři působil Stanislav Tecl jako takový malý slávistický Fénix, jež svým pohárovým vystoupením povstal z vlastního popela. Nyní se k jeho situaci vyjádřil i trenérský štáb a vlastně mu tak celkovou naději. Možná nevidí jeho místo jen na hřišti. Stanislavu Teclovi končí v létě ve Slavii smlouva a mnoho faktických důvodů k jejímu prodloužení nevidíme. 

Stanislavu Teclovi musíme v jeho třiceti letech přát úspěchy stále především na hřišti. Nenacházejí se však i trochu hlasité ALE? Vzhledem k tomu, čím vším si během dosavadních fotbalových let prošel, musí být na svůj konec minimálně psychicky připraven. Za statečnou bitvu se všemi zdravotními problémy si zaslouží obdiv. V souvislosti s jeho dalším možným spojením se Slavií člověka napadne možnost jistého deja vú.

V zimě tomu byly tři roky, co se loučil s aktivní kariérou někdejší slávistický kapitán Jiří Bílek. Rovněž se v “Kristových letech” dostal do pozice náhradníka a veřejně prohlašoval, že jinde než ve Slavii končit nechce. Možná nečekaně brzy tak vstoupil do manažerské školy a dnes sleduje hráče ze své kanceláře na vršovickém stadionu. 

Opakuji, že nechci přivolávat již teď konec Teclovy kariéry a svou malou osobní kanonádou dokázal, že fotbal nezapomněl. Již teď bych však viděl od Slavie jako takřka samozřejmost nalezení důstojného místa pro něj i poté, co pověsí své kopačky na hřebík. Budu však rád, když tato spekulace ještě nějakou nebude potřeba.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Uvolnil Tecl místo pro Musu?
  • Jan Kuchta možná změní poměry v reprezentačním útoku
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama