Reklama
Loading...
Reklama

Ve stínu bizarních událostí na srazu reprezentačního A týmu jsme byli svědky návratu reprezentace do 21 let. Ve své kvalifikační skupině lvíčata udržela neporazitelnost. Přesto o body opět doma přišla a na podzim ji venku čekají poslední tři zápasy kvalifikace, ve kterých se rozhodne o postupu.

V červenci česká „jednadvacítka“ absolvovala třídenní kemp. Nyní se konečně po dlouhých 10 měsících dočkala pokračování kvalifikace. Jak si v zápasech proti San Marinu a Chorvatsku lvíčata vedla?

Povinnost proti trpaslíkovi splněna

Na klíčový zápas s Chorvatskem se Lvíčata příjemně naladila povinnou výhrou 0:6 v San Marinu. Znovu se dvakrát trefil Ladislav Krejčí a připsal si tak už čtvrtou a pátou branku v kvalifikaci. Ve Spartě na svůj první zásah čeká. Paradoxem je, že v reprezentaci hraje na stoperu, zatímco v klubu v záloze. Se Spartu ovšem nenarazí na soupeře na úrovni San Marina, proti kterému vstřelil čtyři z pěti branek. Jednou rozvlnil síť v Chorvatsku, když započal obrat na 1:2. Rovněž dvakrát se proti San Marinu trefil Václav Drchal, další branky přidali Pavel Šulc s Liborem Holíkem.

Klíčový zápas bez branek

Těsně před očekávaným zápasem „záchranného“ týmu reprezentace se fanouškům nabídl předkrm v podobě kvalifikačního zápasu lvíčat proti Chorvatsku. K vidění byl vyrovnaný zápas, ve kterém se ani jeden z týmu nedostal k většímu množství vyložených šancí. Václav Drchal se v obou poločasech dostal k jedné. V první namířil nepovedenou hlavičku přímo do místa, kde stál brankář Šemper. Ve druhé šanci těsně netrefil bránu. Na straně Chorvatů byli blízko gólu Špikič a Musa. Český tým ale podržel gólman Dunajské Stredy Martin Jedlička. Víc vyložených šancí už zápas nenabídl. Karel Krejčí označil dělbu bodů za spravedlivou, s čímž se dá souhlasit.

Poslední tři zápasy kvalifikace venku

„Česká“ skupina je stále vyrovnaná a šance na postup jsou pro Česko, Chorvatsko, Řecko i Skotsko otevřené. Lvíčata se drží na prvním místě, ale může pro ně být nevýhodou venkovní prostředí ve všech třech zbývajících zápasech. Řecko ztrácí na první místo českých mladíků dva body, ale má o jeden odehraný zápas méně. Chorvatsko ztrácí rovněž s jedním zápasem k dobru bodů pět. Skotsko dokonce má o dva odehrané zápasy méně a ztrácí sedm bodů. Chorvati se Skoty navíc ještě budou hrát proti outsiderovi skupiny San Marinu. Na EURO postoupí vítězové skupin a pět nejlepších týmů ze druhých míst.

Český tým proti všem konkurentům v boji o postup doma pouze remizoval. Až poslední tři zápasy se ukážou, jestli budou tyto ztráty svěřence Karla Krejčího stát postup na EURO nebo se naopak jedná o cenné.

Související články:

Reklama