Reklama
Loading...
Reklama

Slavia má po domácí remíze s Glasgow Rangers za úkol zvládnout zápas v Mladé Boleslavi a poté se soustředit na náročnou skotskou odvetu. Od jejich hráčů se bude očekávat nadstandardní výkon a Slavia bude jistě velmi spoléhat na hráče s nejlepší momentální formou. Tím je jednoznačně rumunský záložník Nicolae Stanciu, což dokázal například svým gólem proti “jezdcům” v domácím zápase Evropské ligy. Ten musel všechny slávisty potěšit a ti doufají, že forma rumunského záložníka ještě nedosáhla absolutního vrcholu.

Zároveň se však musí dostavovat otázka, jak moc rodák z Alba Iulii okouzlí klubové zástupce z jiných adres, což se mu v minulosti již několikrát povedlo. Na žádné z předchozích zahraničních štací však zcela nenaplnil očekávání. I z toho důvodu pro něj představovala Slavia velkou výzvu. V Edenu má místní tvůrce hry smlouvu až do roku 2023, ale jeho kariéra přinesla již několik zajímavých zápletek. Záložníkův současný zaměstnavatel se tak musí mít na pozoru.

Poté, co se jako mladý talent stal největší hvězdou v nejslavnějším rumunském klubu Steaua Bukurešť, se dostavila nabídka z jedné výjimečné evropské fotbalové adresy. O jeho služby totiž projevil zájem belgický Anderlecht Brusel. Rumunští fanoušci najednou žili v naději, že se v jejich zemi objevila po jisté době opět skutečná fotbalová hvězda. V nejslavnějším belgickém klubu si Stanciu například zahrál i Ligu mistrů, ale po změně trenéra v létě 2017 se výrazně snížila jeho herní vytíženost. Na začátku následujícího roku se dostal do širšího povědomí i v České republice, kde si ho fanoušci pamatovali jen jako hráče, který se ještě v dresu Steauy Bukurešť podílel na dalším neúspěchu Sparty v boji o účast v Lize mistrů.  

Právě na jeji soupisce se však objevil a Letenští v něm viděli jistou naději na návrat na český fotbalový trůn. Brzy se začal projevovat jako nadstandardní hráč a údajně v jisté době kolem něj kroužili i slavný Inter Milán. Stanciu však fanoušky uklidňoval svou touhou pomazlit se v dresu Sparty s nějakou trofejí. Zpětně však bude hlavní vzpomínkou na Spartu potupně vyřazení v předkole Evropské ligy se srbským Spartakem Subotica. To představovalo pro klub skutečnou potupu. 

Patrně i díky tomuto nezdaru se postupně zhoršovaly vztahy se sparťanským vedením. Vše vygradovalo v podstatě vytrucovaným přestupem do saudskoarabského Al Ahlí. Fanoušci vlastně jen kroutili hlavou nad třetím nejdražším přestupem sparťanské historie. Ten navíc skončil neslavně a po několika měsících mířil Stanciu zpět do Evropy. Slavia považuje jeho příchod na jeden z podařených kousků na přestupovém trhu, kde získává stále lepší jméno. 

Nicolae Stanciu především v současné době dokazuje, že fotbal ani na Blízkém východě nezapoměl a fanouškům v Edenu dělá radost. Vzhledem k pestrosti jeho fotbalového životopisu se však dostavují i jiné úvahy. Nemluvíme zde náhodou o problémové osobnosti, u níž se často projeví jistá náladovost? Slavia si stále musí připomínat, že má na soupisce rumunského záložníka s potenciálem pro atraktivnější evropskou soutěž a v jeho současné formě se může vyskytnout ještě více klubů mapující situaci kolem něj. Nemohou se brzy dostavit “zaječí úmysly”?

Pokud by se tak i vzhledem k současné formě stalo, nemohl by mu to vlastně nikdo mít za zlé. Vzhledem k jeho věku by se mohlo jednat o jednu z posledních příležitostí výrazně vylepšit své fotbalové “curriculum vitae”. Udělal by tím velmi cennou službu celému rumunskému fotbalu. Slavia se musí skutečně mít na pozoru. Od klubových představitelů často slyšíme slova o tom, jak mají každý post zdvojený. Nicolae Stanciu v současné formě však představuje výjimku z pravidla.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia pojede složit další pohárovou zkoušku
  • Stanciu může dostat ještě lepší nabídku
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama