Reklama
Loading...
Reklama

Slavia dnes provedla ve Zlíně velmi povedenou gólovou nabídku a na půltuctu gólů do sítě místních “ševců” se podílel i rumunský záložník Nicolae Stanciu. Opět působil jako jeden z tvůrců hry a Slavia i díky němu znovu ukázala, že se nachází v jiné fotbalové kategorii než ostatní týmy v nejvyšší české soutěži. V příštím kole se “sešívaní” střetnou s druhým Jabloncem a pokud v tomto zápase uspějí, bude o titulu fakticky rozhodnuto. Rumunský středopolař pak může slavit svůj druhý český titul. V těchto dnech se o něm však mluvilo i v jiných souvislostech.

Záložník pražského týmu se dostal do hledáčku tureckého Trabzonsporu a tamní média prohlašovala, že jeho příchod brzy dostane reálné kontury. Jednalo se především o téma deníku Fanatik. Ambiciózní tým z města na břehu Černého moře má nyní za cíl vybojovat účast v evropských pohárech. Na čtvrtý Gaziantepspor ztrácí tým pouze dva body rozhodně tak není bez šance. Šestinásobný turecký mistr vlastněný úspěšným tureckým podnikatelem Sadri Senerem má také za cíl tuto sbírku ligových prvenství brzy rozšířit. Nicolae Stanciu by tak dostal další výzvu, ale ta se podle všeho konat nebude a na soupisce tureckého týmu se neobjeví.

Už samotná nabídka Trabzonsporu velmi oslabila naději na úspěch. V kanceláři slávistických šéfů měl přistát scénář v podobě transferu za tři a půl milionu eur. Zde si připomeňme, že před rokem a půl za něj musela zaplatit Slavia saudskoarabskému Al  Ahlí ještě více. Český mistr dnes není v pozici, kdy musí hráče nuceně prodávat “pod cenou”. Mnohé však stále říká i hráčův fotbalový životopis. Ten mu v podstatě dává za povinnost mít vyšší sportovní ambice.

Už při jeho angažmá ve Spartě si mnoho lidí kladlo otázku, zda pro něj není česká fotbalová soutěž málo. Před svým příchodem na Letnou bojoval o místo ve slavném Anderlechtu Brusel a během jeho prvního českého účinkování se mluvilo o zájmu tradičních evropských klubů jako Inter MIlán či Borussia Mönchengladbach. 

Jeho odchod do arabského světa tak příliš logiky nenabízel a dá se předpokládat, že se na něm do značné míry podílely vznikající animozity mezi hráčem a jeho nadřízenými v čele s majitelem Sparty Danielem Křetínským. Přestup do Al Ahlí si Stanciu tehdy doslova vytrucoval. Podle všeho se tehdy jednalo o vysvobození pro obě strany.

Nyní je hráč ve věku, kdy má patrně poslední šanci získat atraktivní angažmá v západní Evropě. Turecká liga svou kvalitou tu českou převyšuje, ale najdeme zde řadu příkladů, kdy bylo pro hráče na první pohled atraktivní angažmá “danajským darem”. Tito fotbalisté velmi rychle ztratili společnou řeč s trenéry a vedením daného klubu a přicházelo pak zpravidla další a tentokrát nedobrovolné stěhování.

Se Slavií si Stanciu v létě velmi pravděpodobně zahraje o Ligu mistrů, což by se při tureckém scénáři patrně nekonalo. Na nutné druhé místo ztrácí Trabzonspor devět bodů.

Místo náhlého stěhování tak má Stanciu jasně daný úkol a pokud on i celá Slavia splní očekávaný scénář, může se třeba dostavit ještě atraktivnější nabídka. Jak praví známé české přísloví: trpělivost přináší růže.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Zkušení se musí bát. A je to dobře
  • Tři důležité body a řada důvodů k zamyšlení
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama