Reklama
Loading...
Reklama

Taková rekonstrukce stadionu zní jako velice běžná věc. Vždyť se přeci jen renovuje stadion. To však neplatí u našich sousedů v Polsku. Takový Pogon Štětín si udělal z rekonstrukce svého stánku pořádnou párty. A byla to bomba. Doslova!

Ano, je tomu tak. Při renovaci stadionu šestého celku minulého ročníku polské Ekstraklasy se našlo něco, co snad nikdo z přítomných nečekal a na tento den v práci si budou do konce života pamatovat. Pod hřištěm Pogonu Štětín se totiž našla munice a spousta jiného materiálu z druhé světové války. To by však nebylo tak hrozné. Ale po podrobnějším přezkoumání se zjistilo, že většina munice byla dokonce bez závad a plně funkční. Jestli dělníkům na stavbě připadala tato rekonstrukce nudná, dnes je všechno jinak. Munice byla předána do rukou pyrotechnika a nikomu se naštěstí nic nestalo. 

Pogon v minulé sezóně bojoval o nejvyšší příčky polské Ekstraklasy a to až do posledních kol. Po dohrání ligy skončil na 6. místě jen 7 bodů od třetího místa zajištující kvalifikaci v Evropské lize. Sezónu odehráli více než povedeně, ale příští rok budou chtít znovu atakovat nejvyšší příčky polské ligy. Jestli jsme si mysleli, že skupina o titul či o sestup přináší velkou porci nervů, co teprve dnes.

Související články:

Reklama